3 praktyczne porady jak znaleźć świetnego pracownika

Twojej firmie przydałaby się jakaś dodatkowa para rąk do pracy? Już od dawna myślałeś o powiększeniu swojej załogi, ale jednocześnie jakoś tak nie możesz zebrać się w sobie, by stworzyć ogłoszenie o wolnym miejscu pracy, a następnie przeprowadzić te wszystkie ewentualne rozmowy rekrutacyjne? Całe szczęście zatrudnienie pracowników do firmy nie musi być aż tak trudne, jak w tej chwili ci się to wydaje. Przede wszystkim myśl o swoim celu i skup się na tym, że gdy już uda ci się pozyskać do swojego biznesu kolejną świetnie wykwalifikowaną, pomysłową i doświadczoną osobę, cała firma może sporo na tym zyskać. Musisz wybiegać w przyszłość i motywować się do poszukiwań. A gdy skorzystasz przy nich z trzech poniższych porad (bardzo prostych i skutecznych), wszystko pójdzie zgodnie z twoim planem.

1 – zleć rekrutacje komuś z zewnątrz

Rekrutacja bywa trudnym orzechem do zgryzienia dla niejednego pracodawcy. Niektórzy tak bardzo nie lubią jej przeprowadzać, że rezygnują z pozyskiwania nowych pracowników tylko i wyłącznie dlatego, bo nie chcą odbywać tych wszystkich ciężkich spotkań z potencjalnymi kandydatami. Jeżeli tobą targają podobne uczucia, pamiętaj, że nie jesteś w tym sam. No i nie musisz też sam w tym pozostać. Tak naprawdę rekrutacją dla twojej firmy nie musisz zajmować się ani ty, ani nikt inny z twojej firmy, bo może to zrobić osoba całkowicie z zewnątrz. Popatrz sobie sam, na czym polega i jak wygląda zewnętrzna rekrutacja z https://fast-service.com.pl/rekrutacja/. Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy na co dzień zajmują się właśnie rekrutacjami i potrafią wytypować prawdziwe perełki wśród tysięcy kandydatów o podobnych profilach zawodowych. W tym także rekrutują zagranicznych pracowników: fast-service.com.pl/uk/vakansiy/.

2 – samodzielnie zajmij się rozmowami

Czasem dobrze jest jednak, gdy to właśnie właściciel firmy zajmuje się przeprowadzaniem rozmów z potencjalnymi kandydatami. To ty najlepiej odpowiesz na ich pytania. Sam też będziesz mógł na bieżąco wypytywać ich o różne rzeczy, które akurat na drodze rozmowy przyjdą ci do głowy. Będziesz mógł również sprawdzić, jak w ogóle czujesz się z daną osobą w jednym pomieszczeniu. Od razu wyrobisz sobie jakieś zdanie na jej temat i albo ją polubisz, albo nie, a jak pokazują badania, pracodawcom najlepiej współdziała się właśnie z tymi pracownikami, do których pałają sympatią. Oczywiście technicznych umiejętności nie da się zastąpić niczym innym, jednakże teraz umiejętności miękkie też mają duże znaczenie. A jeśli nie potrafisz znaleźć wspólnego języka z kandydatem, istnieje niestety spore ryzyko, że pozostali pracownicy też go nie znajdą, przez co trudno będzie im się współpracować z tym „nowym”.

3 – spraw, by twoją firmę dało się lubić

Jak znaleźć dobrego pracownika? Zamiast samemu go szukać, doprowadź do tego, by ten pracownik sam cię znalazł. W tym celu zrób wszystko, by twoją firmę po prostu dało się lubić. Dbaj o nią tak, aby mówiono o niej w różnych miejscach i by zawsze wyrażano się na jej temat w ten pozytywny sposób. Bądź pracodawcą, którego każdy chciałby mieć. Dzięki temu ci najlepsi kandydaci rzeczywiście sami zaczną się do ciebie zgłaszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here