Cera trądzikowa

Zmagasz się z trądzikiem i szukasz sposobów na poprawę kondycji skóry twarzy? Twoja cera wymaga bardzo uważnej i świadomej pielęgnacji. Ponadto powinnaś wiedzieć, co może ci pomóc, a co może jedynie pogorszyć sytuację. Do zminimalizowania problemu może wystarczyć przestrzeganie kilku prostych zasad. Sprawdź, o czym powinny pamiętać kobiety z cerą trądzikową.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Codzienna pielęgnacja twarzy odgrywa ogromną rolę w przypadku cery trądzikowej. Jednym z jej najważniejszych etapów jest dokładne oczyszczenie skóry. Jednocześnie taki zabieg powinien być stosunkowo delikatny, żeby nie podrażnić wrażliwej skóry. Najlepszym wyborem z pewnością będą specjalne kosmetyki na trądzik. Takie produkty mają lekką formułę, która nie zatyka porów. Mogą zawierać składniki o właściwościach łagodzących, antybakteryjnych i regulujących wydzielanie sebum. Nie powinny natomiast mieć w składzie substancji, które mogłyby doprowadzić do pogłębienia problemu.

Zadbaj o prawidłową dietę

Na kondycję skóry niemały wpływ mają spożywane produkty. Choć trądzik to choroba wynikająca np. z czynników genetycznych bądź zaburzeń hormonalnych, to niezbyt zdrowa dieta również nie jest bez znaczenia. Przede wszystkim należy ograniczyć ostre i słone produkty, słodycze i jedzenie typu fast food. U niektórych osób trądzik może nasilać się w związku ze spożywaniem dużych ilości nabiału. Warto z kolei włączyć do codziennego jadłospisu produkty zawierające witaminy, minerały i inne składniki odżywcze mające pozytywny wpływ na kondycję cery np. witaminę A i E, cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry

Jednym z dość często popełnianych błędów przez osoby z cerą trądzikową jest nadmierne wysuszanie jej kosmetykami. Takie zabiegi przynoszą chwilowy efekt, ale ogólnie jedynie pogarszają problem. Na dodatek wiele pań nie przywiązują uwagi do właściwego nawilżenia skóry trądzikowej, która często pomimo widocznych oznak jest dość odwodniona. Nie bez powodu w ofercie dla cery trądzikowej w sklepie online Nutridome można znaleźć lekkie kosmetyki o właściwościach nawilżających.

Pozbądź się szkodliwych nawyków

Szybką poprawę kondycji cery trądzikowej może zapewnić rezygnacja z kilku szkodliwych nawyków. Przede wszystkim należy oduczyć się wyciskania krost prowadzącego do uszkodzeń skóry i jedynie pogłębienia stanu zapalnego. Ponadto warto ograniczyć do minimum dotykanie twarzy dłońmi, ponieważ można w ten sposób przenieść zanieczyszczenia i zarazki. Warto też regularnie zmieniać poszewkę na poduszkę, zrezygnować z palenia papierosów i używać do osuszania twarzy osobnego ręcznika.

Odwiedź specjalistę

Trądzik jest chorobą, która może mieć podłoże np. hormonalne. Z tego powodu warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który wypisze skierowania do specjalistów. Być może konieczne będzie odwiedzenie endokrynologa i zrobienie podstawowych badań. Ponadto z całą pewnością warto zapisać się do dermatologa, który jest specjalistą zajmującym się właśnie różnego rodzaju chorobami skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here