Czy warto kupić rozkładany basen stelażowy do ogrodu

Baseny stelażowe to idealna propozycja dla tych, którzy poszukują dobrej jakości alternatywy dla tradycyjnego basenu kopanego. Basen stelażowy to basen rozkładany, który można przenosić w każdym sezonie w inne miejsce. Rozmiary basenów stelażowych nie ustępują tym tradycyjnym, a jednocześnie są dużo tańsze.

Baseny stelażowe – jak wyglądają i jak są zbudowane?

Konstrukcja basenu stelażowa, jak sama nazwa wskazuje, jest stelażowa. Stelażem są metalowe rurki, na których rozpostarte są podłoga i ścianki basenu. Ścianki trzymają się w pozycji prostopadłej do podłoża i mogą mieć różną wysokość (standardowo jednak przyjmuje się, że jest to ok. 80 cm). Baseny stelażowe mogą być prostokątne lub okrągłe (tak naprawdę są to elipsy). W przeciwieństwie do basenów rozporowych, rozkładanie basenu stelażowego trwa długo. Najlepiej też, aby taki basen rozporowy znajdował się na wyrównanym i utwardzonym podłożu (lub podbudowie z desek, tudzież z kostki brukowej). W zamian za te niedogodności, otrzymujemy jednak basen, którego rozmiary mogą być imponujące. Basen w ogrodzie, który ma 12 metrów długości i 7 metrów szerokości, który nie jest wkopany w ziemię i nie wymaga instalowania odpływu? Jest to możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu właśnie tego modelu basenu.

Co dokupić do basenu stelażowego?

Basen stelażowy należy kupić z drabinką oraz z akcesoriami do czyszczenia wody. E względu na dużą kubaturę zbiornika, należy nastawić się na takie dbanie o wodę wewnątrz, jak gdybyśmy mieli do czynienia z tradycyjnym basenem ziemnym. Należy mieć pompę, odkurzacz wodny oraz dobrą chemię basenową i… dużo wytrwałości w dbaniu o wodę. Zdecydowanie też trzeba pomyśleć o macie, którą można zakrywać basen na czas deszczu oraz na noc, gdy w pobliżu przebywają zwierzęta.

Aranżacja basenu, czyli jak sprawić, aby model rozporowy wyglądał efektownie?
Wszystkie baseny stelażowe mają obudowę z tworzywa sztucznego. Mylą się jednak ci, którzy uznają, że taki „plastikowy” basen nie będzie dobrze komponował się z aranżacją ogrodu. Warto przejrzeć ofertę sklepów, tak jak https://basenyogrodowe.pl/, gdzie znajdziemy modele z obudową imitującą rattan, drewniane płyty, ceglany mur lub takie, które mają na dnie narysowane kolorowe wzory, cieszące szczególnie dzieci. Jeśli dodatkowo zrobimy ciekawy podest drewniany rozciągający się wokół basenu lub jeśli oświetlimy basen dobrze przemyślanymi iluminacjami, uzyskamy niesamowity efekt wart każdego wysiłku, który będzie nas cieszył przez całe lato. Po zakończonym sezonie, należy basen wyczyścić, zakonserwować i schować do ogrzewanego pomieszczenia (np. do garażu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here