Dlaczego warto wybierać sweter z kaszmirem?

0
823

Lekki, przyjemny w dotyku, a zarazem mięsisty – właśnie taki jest sweter z kaszmirem. Ten luksusowy materiał jest wykonany z solidnego surowca, który łączy wysoką jakość, z wygodą i ciekawym wyglądem. Dzięki temu zyskasz sweter idealny na co dzień, do pracy czy na prezent dla bliskiej osoby. Przekonaj się, jakie jeszcze zalety mają wyroby z kaszmiru.

Czym wyróżnia się kaszmir?

Kaszmir to rodzaj wełny, która pochodzi od kóz kaszmirskich. Zwierzęta żyją w surowym klimacie m.in. Indii oraz Pakistanu, dlatego mają runo, składające się z dwóch warstw – wierzchniej i grubszej, a także wewnętrznej, znajdującej się bliżej ciała. Widzisz zatem, że kaszmir to naturalne włókno pochodzenia zwierzęcego.

Sam proces powstawania kaszmiru polega na wyczesywaniu kóz w taki sposób, aby jak najskuteczniej oddzielić włosia.

Kaszmir jest wykorzystywany od tysięcy lat, bo już w starożytności Rzymianie nosili puszyste i miękkie szale z tego materiału. Obecnie kaszmir jest dość rzadki, a ubrania wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale też stosunkowo wysokimi cenami.

5 powodów, dla których warto zdecydować się na sweter z kaszmiru

Bezpieczny i przyjazny materiał

Swetry kaszmirowe są wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu nie ingerują w fizjologiczne procesy, jakie zachodzą w organizmie. Tym samym skóra może swobodnie oddychać, a dzięki temu umożliwiają prawidłową termoregulację oraz detoksykację organizmu. 

Zupełnie inaczej jest w przypadku syntetycznych materiałów np. z poliestru. W końcu do ich produkcji wykorzystywane są szkodliwe chemikalia, które pozostają na gotowych wyrobach, a później mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka. Dlatego, gdy szukasz bezpiecznego rozwiązania, to powinieneś zdecydować się na swetry z kaszmiru.

Ekologiczny i etyczny materiał

Zależy Ci na wybraniu naturalnych materiałów, które nie szkodzą zwierzętom? Zatem zwróć uwagę na to, że kaszmir jest utrzymywany przy pomocy czesania, a do produkcji przędzy wykorzystywane są jedynie te włosy, które w naturalny sposób wypadły ze skóry kóz himalajskich. Tego typu proces produkcji zapewnia nie tylko wysoką jakość wyrobów, ale również jest nieinwazyjnym zabiegiem. Dzięki temu masz pewność, że ubrania z kaszmiru powstały bez szkody dla zwierząt.

Dobre właściwości termoizolacyjne

Czy wiesz, że kaszmir grzeje jeszcze bardziej niż wełna merino? Dlatego swetry z tego materiału zapewnią Ci odpowiednie właściwości termoizolacyjne. Zatem warto wybierać tego typu odzież zimą, a nawet podczas długich wędrówkach np. po górach. W końcu kaszmir chroni też przed przegrzaniem organizmu.

Inwestycja na wiele lat

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że swetry z kaszmiru są droższe od wełnianych lub dzianinowych ubrań. Jednak zwróć uwagę na trwałość tego materiału. Takie ubrania nie tylko dobrze się układają i są przyjemne w dotyku, ale przede wszystkim przez wiele sezonów będziesz cieszyć się nienagannym wyglądem kaszmirowych swetrów. Musisz jedynie zadbać o odpowiednią pielęgnację – pierz zgodnie z zaleceniami producenta, składaj, a nie wieszaj swetry na drążku. W razie konieczności skorzystaj z golarki do ubrań.

Ponadczasowe swetry, które nigdy nie wychodzą z mody

Ważną zaletą swetrów z kaszmiru jest to, że mają ponadczasowy wygląd. Dzięki temu zyskasz element garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody. Tym bardziej, gdy zdecydujesz się na uniwersalny kolor np. biały, czarny, beżowy lub szary. Wtedy zyskasz świetną bazę do różnych stylizacji – casualowych, pół formalnych czy bardziej oficjalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here