grow shop

W serwisach aukcyjnych znaleźć można wiele ofert na tanie świetlówki dedykowane domowej uprawie roślin. Emitowane przez nie światło ma mieć temperaturę zbliżoną do światła słonecznego, a tym samym pozwolić roślinom na prowadzenie procesu fotosyntezy. Niestety w wielu przypadkach takie lampy mają albo zbyt małą moc, albo emitują światło, które jest bezużyteczne. Profesjonalnego oświetlenia warto szukasz w sklepach typu grow shop, oferującego sprzęt do uprawy roślin w kontrolowanych warunkach.

Rodzaje oświetlenia do wzrostu roślin

W wyspecjalizowanych growshopach znajdziemy trzy kategorie profesjonalnych lamp dedykowanych uprawie roślin w warunkach domowych lub szklarniowych. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były lampy wyładowcze świecące na żółto, stosowane m.in. w latarniach drogowych. Niestety takie oświetlenie zużywa dużo prądu i przy okazji emituje dużo ciepła. Lampy sodowe są również nietrwałe i często trzeba wymieniać je na nowe. Wraz z postępem technologicznym na rynku pojawiły się energooszczędne świetlówki. Ich wersja do uprawy roślin, o ciepłej barwie światła, to tzw. żarówki CFL, które wystarczy wkręcić w zwykłą oprawkę od tradycyjnej lampy. W profesjonalnym grow shop z pewnością znajdziesz również najnowocześniejsze oświetlenie do uprawy roślin w kontrolowanych warunkach, bez dostępu do naturalnego światła słonecznego, czyli specjalne panele LED. To oświetlenie najtrwalsze i najbardziej energooszczędne, ale również najdroższe.

Dlaczego warto kupować u profesjonalistów?

Oferty na aukcjach internetowych się niezwykle kuszące. Nowoczesny panel LED w takim miejscu kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. Tymczasem najprostsza lampa CFL w profesjonalnym growshopie kosztuje zwykle dwa lub trzy razy więcej, o oświetleniowych panelach LED do namiotów uprawowych nawet nie wspominając. Gdzie zatem jest haczyk? Oświetlenie dostępne w powszechnej sprzedaży ma po prostu bardzo niską wydajność świetlną i jego zastosowanie nie wpłynie znacząco na wzrost rośliny. Takie panele są zbyt słabe, by zastąpić podstawowe źródło światła, jakim jest słońce. Grow shop to miejsce, w którym znajdziesz sprzęt do uprawy roślin w warunkach kontrolowanych, bez dostępu do słońca. Oświetlenie z takich sklepów ma zdecydowanie większą moc i z powodzeniem może zastąpić światło naturalne. Oczywiście większa wydajność oznacza odpowiednio większą cenę.

Jeśli planujesz stworzenie domowej szklarni, w której można uprawiać rośliny w kontrolowanych warunkach, bez dostępu do słońca, tanie lampy LED z popularnych serwisów aukcyjnych nie zastąpią profesjonalnego oświetlenia z growshopu. Dobrej jakości oświetlenie umożliwiające roślinom zainicjowanie procesu fotosyntezy kosztuje i tanie zamienniki nie będą w stanie go zastąpić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here