Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Od wieków marihuana jest częścią wielu kultur, które praktykują jej palenie. Susz może być też wykorzystywany w innych celach, przede wszystkim leczniczych i odurzających. Jednak w Polsce hodowla, jak i posiadanie marihuany, są zakazane. Jedyne, co jest dozwolone, to kolekcjonowanie nasion.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany. Czy różnią się czymś od zwykłych nasion?

Nasiona kolekcjonerskie nie są w żaden sposób rozróżnialne od zwykłych nasion marihuany. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się, jaka jest między nimi różnica? Jak się okazuje, różnica polega przede wszystkim na ich przeznaczeniu i sposobie przechowywania. Przeznaczeniem nasion kolekcjonerskich jest bowiem pozostawanie w stanie uśpienia. Z tego też powodu muszą być przechowywane w warunkach, które temu sprzyjają. Należą do nich:

  • niska temperatura, która pozwala na wydłużenie stanu uśpienia nasion; powinna plasować się między 4 a 8 stopni Celsjusza; należy za wszelką ceną unikać przechowywania nasion w pobliżu źródeł ciepła, takich jak choćby kaloryfery;
  • brak wilgoci, dlatego też nasiona marihuany powinny być zamknięte w szczelnych pojemnikach, które zapobiegną nie tylko kiełkowaniu, ale też gniciu nasion roślin;
  • brak światła i powietrza, dzięki czemu nasiona będą w stanie przetrwać jak najdłużej w takim samym stanie jak były na początku.

Legalność nasion kolekcjonerskich

Być może należysz do osób, które zastanawiają się, w jaki sposób posiadanie nasion kolekcjonerskich może być legalne, skoro posiadanie, rozprowadzanie i hodowla roślin (a także posiadanie suszu) jest nielegalne? Okazuje się, że wszystko wynika z prostego faktu: nasiona konopi nie zawierają THC, czyli substancji odpowiadającej za narkotyczne działanie suszu. Ze względu na to, że właśnie THC objęte jest działaniami przeciwdziałającymi narkomanii, wszystko, co nie posiada tego związku, jest legalne. Tak właśnie dzieje się też w przypadku nasion kolekcjonerskich.

Jak wybrać najlepsze nasiona kolekcjonerskie?

Istnieje wiele gatunków i odmian marihuany, a każdy z nich może być tak samo interesujący dla kolekcjonera. Dlatego też tworząc swój własny bank nasion, warto skorzystać z kilku podpowiedzi, które pomogą w wybraniu odpowiednich roślin.

Na początek należy zdecydować się na typ konopi. Najbardziej popularne są dwa: sativa i indica. Pierwsze z nich wywodzą się z gorętszych regionów świata, podczas gdy drugie są lepiej dostosowane do chłodniejszych miejsc. Pochodzenie odpowiada na rodzaj zawartych w nasionku genów. Warto także zwrócić uwagę na inne cechy, takie jak nasiona feminizowane, indoor-outdoor lub na inne cechy.

Przykłady ciekawych roślin kolekcjonerskich

W przypadku wybierania nasion kolekcjonerskich można kierować się wieloma czynnikami, na które będzie zwracać uwagę. Jednak istnieją pewne szczególne przykłady nasion, których po prostu nie może zabraknąć.

I tak na pierwszym miejscu znajduje się Green Poison, po którą to odmianę można sięgnąć tutaj: https://ganjafarmer.com.pl/911-green-poison.html. Do tego warto wybrać także tradycyjne nasiona Kush albo intrygujące smaki cytrusowe zawarte w nasionach Lemon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here