Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to kwiat doniczkowy, który może być wykorzystywany do dekoracji wnętrz. Posiada również niesamowitą zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji lotnych. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej. Tworzy gęste kępy z długimi, ciemnozielonymi, lancetowatymi liśćmi. Mają one błyszczącą powierzchnię i osadzone są na długich ogonkach. W okresie kwitnienia na łodygach ponad liśćmi wyrastają oryginalne białe kwiaty o delikatnym zapachu. Jeśli zapewni się roślinie odpowiednie warunki i odpowiednią wilgotność powietrza, może kwitnąć przez cały rok. Jest piękna, łatwa w uprawie, odporna na szkodniki i choroby.

Skrzydłokwiat  – najlepsze odmiany

Skrzydłokwiat doniczkowy jest piękny i urokliwy. Jego długotrwałe, spektakularne kwitnienie potrafi zachwycić. Eleganckie, białe kwiaty będą kwitły przez cały rok, jeśli tylko jest odpowiednia wilgotność powietrza. Istnieje wiele odmian skrzypu. Różnią się one wysokością docelową, wielkością kwiatów i wielkością liści. Spathiphyllum wallisii ma duże, szerokie liście, które mogą osiągać do 180 cm wysokości. Na uwagę zasługuje również wyższa odmiana ‚Euro Giant (Spathiphyllum Wallisii). Dorasta ona do około 100cm wysokości. Sweet Silvio (Spathiphyllum Florbundum), jest mniejsza i osiąga około 60-80 cm wysokości i 50cm szerokości. Piękna jest miniaturowa odmiana ‚Pearl Cupido’. Dorasta ostatecznie do około 30 cm wysokości. Odmiana ta jest idealna do uprawy na małej powierzchni na półce lub parapecie okiennym.

Jak uprawiać skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat jest rośliną łatwą w uprawie i mało wymagającą. Jest miłośnikiem wysokiej wilgotności powietrza, dlatego ważne jest, aby często ją zraszać. Roślina lubi jasne miejsca, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie. Latem temperatura powinna utrzymywać się w granicach 18-22 stopni C, a zimą 16-18 stopni C. Każdej wiosny należy roślinę przesadzić. Gleba powinna być bogata w składniki pokarmowe, próchniczna i przepuszczalna. Powinna być również lekko wilgotna i lekko kwaśna. Latem należy podlewać 2-3 razy w tygodniu wodą przegotowaną o temperaturze pokojowej. Zimą podlewanie powinno być ograniczone. Bardzo dobrze znosi okresowe przesuszenie. W okresach intensywnego wzrostu zasilać roślinę raz w tygodniu 1/4 zalecanej dawki płynnego nawozu wieloskładnikowego do kwitnących roślin doniczkowych. Roślina nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia, przeciągów i wysokich temperatur. W celu oczyszczenia powietrza należy odkurzać liście wilgotną ściereczką.

Skrzydłokwiat jako roślina oczyszczająca powietrze

Skrzydłokwiat to efektowna i piękna roślina domowa, która może oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji. Może również pochłaniać szkodliwe promieniowanie z urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz zarodniki pleśni. W procesie fotosyntezy skrzydłokwiat pochłania i rozkłada szkodliwe substancje znajdujące się w środowisku. Ponadto nawilża powietrze i przekształca dwutlenek węgla w tlen. Badania NASA wykazały, że skrzyp pochłania niebezpieczne substancje, takie jak formaldehyd (tlenek węgla), benzen i ksylen. Roślina ta może być wykorzystywana jako elegancka dekoracja wnętrz i zapewnia czyste, nawilżone powietrze. To jest warte swojej wagi w srebrze.

W sypialni jest oazą spokoju i wyciszenia. To dobry wybór

Jest to roślina ozdobna, która potrafi oczyścić powietrze z toksyn. Dlatego będzie pożytecznym, atrakcyjnym i żywym elementem wystroju sypialni. Wytrzyma również słabe oświetlenie, co jest cechą charakterystyczną sypialni. Jest również odporna na przeciągi, spaliny i urządzenia gazowe. W sypialni zapewnia jej komfortowe i intymne warunki.

Roślin w sypialni często się obawiamy, ponieważ w nocy przeprowadzają proces odwrotny do fotosyntezy. Często mówi się nam, że rośliny mogą zabierać nam tlen. Chociaż częściowo jest to prawdą, skrzyp produkuje w ciągu dnia tak dużo tlenu, że jest to korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Skrzyp lubi też przebywać w otoczeniu roślin o podobnych potrzebach. Korzysta on z korzystnego mikroklimatu, który tworzy się, gdy jest umieszczony w grupach.

Skrzydłokwiat  i inne łatwe w uprawie rośliny

Skrzydłokwiaty to rośliny o niskim wzroście, bardzo odporne na szkodniki i choroby. Są to najpopularniejsze rośliny domowe, które mają doskonałe zdolności oczyszczania powietrza i dorównują spathiphyllum odpornością na niekorzystne warunki. Należą do nich Sansewierie i Zamioculcas, Rhipsalis i Epipremnum Aureum lub Philodendron scanningdens. Rośliny te są świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych lub zapominalskich, które nie mają czasu lub możliwości dbania o swoją zieleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here