Tworzenie stron www

Dlaczego w ogóle tworzyć strony www?

Kiedyś były grotowce ze ścianami pełnymi malowideł. Dziś mamy cyberprzestrzeń z milionami stron www. Ale po co nam to? Czy aby na pewno potrzebujesz strony internetowej, czy może lepiej posadzić kwiatki w ogrodzie? Zanim zaczniesz sadzić petunie, przemyśl to!

– Wizytówka w sieci. Pamiętasz te stare, papierowe wizytówki? Teraz Twoja strona to Twoja cyfrowa wizytówka, tylko bardziej błyszcząca!

– Ekspozycja dla Twojego biznesu. Klient szuka? Na pewno w Internecie! A jak nie znajdzie Twojej strony, to… No właśnie. Może trafić na konkurencję!

– Eksperymenty i kreatywność. Bo przecież kto powiedział, że strona www musi być nudna?

Pierwsze kroki w tworzeniu stron www – czyli jak nie zgubić się w cyberdżungli

Jeżeli myślisz, że tworzenie stron www https://wojoweb.pl/ to czarna magia, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. To wcale nie jest takie trudne! Ale, jak to mówią, „devil is in the details”. Zaczynamy!

  1. Wybierz cel: Zastanów się, po co tworzysz stronę. Sprzedaż skarpetek z motywem awokado? Blog o hodowaniu roślin doniczkowych? A może portfolio z twoimi zdjęciami? Każdy cel wymaga innego podejścia!
  2. Decyduj o platformie: WordPress, Wix, Joomla? To trochę jak wybieranie między pizzą a burgerem. Każda ma swoje zalety, ale ostateczny wybór zależy od Twojego smaku.
  3. Ustal budżet: Nie, nie musisz sprzedawać nerki. Ale dobrze wiedzieć, ile jesteś w stanie wydać na tworzenie i utrzymanie strony.

Design, czyli nie tylko dla wzrokowców

Jak mawiał mój dziadek – “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. I miał rację! Wygląd Twojej strony to Twoja wizytówka. Czy chcesz być tym szarym gościem w tłumie, czy może raczej wyróżniającą się gwiazdą?

– Kolory: Niech będą spójne i reprezentują Ciebie lub Twoją firmę. A jeśli nie wiesz, które wybrać – zawsze jest czarny i biały. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody!

– Czcionki: Tak, istnieje coś takiego jak “zbyt wiele czcionek”. Trzymaj się 2-3 i będzie git!

– Zdjęcia: Własne czy stockowe? Ważne, by były dobrej jakości. I pamiętaj – jeżeli jesteś na zdjęciu z lampą aladdina, lepiej mieć do tego dobry powód!

SEO – Czemu wszyscy o tym mówią?

No dobra, masz piękną stronę. Ale co z tego, jeśli nikt jej nie odwiedzi? Tu wkracza SEO, czyli Search Engine Optimization. Brzmi skomplikowanie? Spokojnie, to nie rocket science!

– Słowa kluczowe: Takie, które ludzie wpisują w Google szukając Twoich usług czy produktów. W tym przypadku, jak zgadłeś, „tworzenie stron www” to hit!

– Jakość treści: Google uwielbia wartościowe treści. Daj ludziom coś, czego nie znajdą gdzie indziej.

– LinkowanieIm więcej stron linkuje do Twojej, tym Google uważa, że jesteś ważniejszy. Ale pamiętaj – jakość nad ilość!

Podsumowanie – Czyli dlaczego warto być mistrzem tworzenia stron www

Jeżeli przetrwałeś ten artykuł (i mam nadzieję, że trochę się przy tym uśmiałeś), to już wiesz, że tworzenie stron www to nie tylko techniczna wiedza, ale też szczypta kreatywności, odrobina intuicji i garść humoru. Czy warto? Oj, warto! Bo w dzisiejszych czasach, jeśli nie jesteś w sieci, to jakbyś nie istniał.

No więc, co wybierasz? Tworzenie strony www, czy może jednak sadzenie petunii w ogrodzie? A może… obie opcje? W końcu, kto powiedział, że nie możesz mieć wszystkiego? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here