Zlewozmywak kuchenny

Kuchnia to miejsce, które powinno sprawnie funkcjonować. Powinno być w tym celu wyposażone w szereg udogodnień i urządzeń, pomocnych w wykonywaniu codziennych czynności. Do takich należy zlewozmywak, którego wybór ma olbrzymi wpływ na nasze sprawne gotowanie i zmywanie. Jeśli zależy ci na wyborze zlewozmywaka maksymalnie użytecznego – zapraszamy do lektury, z której dowiesz się jakie są najważniejsze cechy zlewozmywaków, o czym warto pamiętać w czasie zakupu i jak odnaleźć ten, który spełni nasze oczekiwania.

Zlewozmywaki dobrej jakości – jak je znaleźć?

Sprawą najważniejszą jest rozmiar. Jeśli urządzasz swoją kuchnię od zera – wówczas warto przewidzieć w niej tyle miejsca, by zlewozmywak, który się w niej znajdzie, pasował do naszych oczekiwań. Jeśli natomiast szukasz zlewozmywaka, który umieścić na miejscu starego – wówczas pole działań jest dość ograniczone. Należy wybrać taki sam rozmiar, jak dotychczasowy. Większość oferowanych zlewozmywaków jest dostosowana do standardowych wymiarów mebli kuchennych, na których są one montowane. Szerokość może wynosić nawet 100 cm, a głębokość typowego zlewu – to ok. 50 cm.

Rozmiar zlewozmywaka zależy również od tego, czy będzie on wyposażony w ociekacz oraz od ilości komór, które się na niego składają. Niezależnie od rozmiaru kuchni – polecamy wybierać zlewozmywaki dwukomorowe, które pozwalają na sprawną organizację zmywania. Znajdziemy także zlewozmywaki półtorakomorowe (w których druga komora jest węższa od pierwszej) oraz 2,5-komorowe.

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych – sposób montażu

Najważniejszą sprawą w zakupie zlewozmywaka kuchennego jest sposób jego montażu. Znajdziemy przede wszystkim kilka grup zlewozmywaków.

Pierwsze to urządzenia nasadowe – czyli po prostu nakładane na dedykowaną do zlewów szafkę. W zlewozmywakach takich istotną kwestią jest dokładnie uszczelnienie jego krawędzi, aby woda nie skapywała przez wolną szparę między zlewem a ścianą.

Zlewozmywaki wbudowywane – nazywane inaczej wpuszczanymi – wymagają wycięcia w blacie specjalnego otworu. Zaletą tych zlewów jest brak odstających krawędzi lub płaszczyzn otaczających zbiornik. Sam zlew jest wpasowany w powierzchnię blatu. Tworzy to ciekawy efekt estetyczny – idealne do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Zlewozmywaki podwieszane, zwane też podbudowywanymi, również wymagają wycięcia otworu w blacie. Jednak ich montaż – w przeciwieństwie do ich odpowiedników wbudowywanych – montuje się od strony dolnej, co pozwala na swobodne rozstawienie poszczególnych komór.

Jaki materiał na zlewozmywak do kuchni?

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których dany zlewozmywak został wykonany. Znajdziemy przede wszystkim urządzenia stalowe – są odporne na uszkodzenia, zadrapania oraz szorowanie. Można używać w nich chemikaliów, detergentów – bez obaw o dobro samej komory. Ich szeroką ofertę znajdziesz na: https://elazienki.pl/

Kompozyt to mieszanka dwóch lub większej ilości różnych materiałów. Zaletą kompozytu są jego walory estetyczne. Ceramika to natomiast materiał, który w ciągu ostatnich lat przeżywa renesans popularności. Najczęściej, po zlewozmywaki ceramiczne sięgamy, gdy zależy nam na wpasowaniu zlewu w rustykalny wystrój kuchni.

Warto również rozważyć zlew kuchenny granitowy – urządzenia takie wyglądają szczególnie dobrze w nowoczesnych aranżacjach, są ponadto wysoce praktyczne i użyteczne w codziennej pracy w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here