Złomowanie i kasacja aut – gdzie szukać profesjonalnego punktu demontażu?

0
901

Złomowanie i kasacja to los, który prawdopodobnie spotka każdy samochód poruszający się na polskich drogach. Gdy będzie już zdezelowany, po awariach, zrujnowany lub po prostu stary – wówczas najlepiej zawieźć go właśnie do stacji demontażu. Nie każda stacja działa jednak w taki sam sposób. Niektóre oferują nieco wyższe cenniki w zamian za oddanie starego pojazdu. Inne z kolei oferują dodatkowe usługi, które mają nam pomóc w szybkim i łatwym pozbyciu się starego wraku. Poniżej rozwiniemy temat i podpowiemy – jak znaleźć profesjonalną stację demontażu, gdzie pozbędzie się starego samochodu osobowego.

Stacja w twojej okolicy – jak ją znaleźć i jak z niej skorzystać

Najszybciej zlokalizujesz stację demontażu, korzystając z internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę miejscowości oraz dodać hasło „demontaż” lub „kasacja”. Ilość wyświetlających się wyników może być dość duża. Zależy to oczywiście od regionu, w którym mieszkasz, i ilości funkcjonujących w okolicy firm.

Polecamy, by w pierwszej kolejności zapoznać się z cennikiem oferowanym przez poszczególne stacje demontażu. Jak dobrze wiemy, za oddanie samochodu do kasacji otrzymamy określoną kwotę. Wynika ona przede wszystkim z wagi samochodu. Wszystko bowiem rozpoczyna się właśnie od zważenia samochodu i porównania uzyskanego wyniku z oryginalną, wpisaną do dokumentów wagą.

Stacja demontażu zapłaci nam za każdy kilogram, a oferowane stawki mogą być różne. Warto podkreślić jednak, że jeśli samochód jest znacznie wybrakowany – czyli jego waga wynosi mniej niż 90 procent wagi oryginalnej – otrzymana kwota będzie mniejsza. Zostanie pomniejszona o każdy brakujący kilogram.

Przed wyborem warto więc upewnić się, czy interesująca nas stacja demontażu jest na pewno najkorzystniejszą finansową opcją. Podpowiemy od razu, że stawki najwyższe oferowane są przez sieci stacji demontażu, które działają niekiedy na terenie całego kraju. Z nich też korzystają najczęściej polscy kierowcy.

Car-Gryf – wysokie stawki, szybki demontaż oraz kompleksowa obsługa

Car-Gryf to jedno z najchętniej wybieranych w naszym kraju przedsiębiorstw specjalizujących się w demontażu samochodów różnych typów (nie tylko osobowych). Car-Gryf działa m.in. w Kołobrzegu, Koszalinie i Białogardzie. Car-Gryf Kołobrzeg to obecnie jedna z najchętniej wybieranych stacji w województwie zachodniopomorskim. Car-Gryf Koszalin to z kolei jeden z najpopularniejszych punktów demontażu w całej zachodnio-północnej Polsce. Złomowanie aut Białogard to natomiast wybór zmotoryzowanych mieszkańców całego powiatu.

Zaletą wyboru Car-Gryf jest możliwość skorzystania z usługi transportu wraku samochodu. Jest to idealne rozwiązania dla kierowców dysponujących wrakiem powypadkowym, którzy w inny sposób nie byliby w stanie dostarczyć go na miejsce.

Warto też podkreślić, że Car-Gryf działa na całą dobę, przez wszystkie dni tygodnia. Przyjmuje samochody w różnym stopniu zdezelowane, a za ich złomowanie wypłaca gotówkę od razu. Jest to rozwiązanie dedykowane także dla tych, którzy potrzebują szybko pozbyć się starego samochodu, by otrzymać w zamian konkretną kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here