Blizny po trądziku widoczne na twarzy młodej kobiety. Meta tytuł: Usuwanie blizn potrądzikowych – jak wygląda?

Blizny potrądzikowe mogą być naprawdę sporym problemem natury estetycznej. Najczęściej bywają zlokalizowane na twarzy, ale mogą być widoczne również na plecach czy ramionach. Zaburzają ładny wygląd i trudno je ukryć pod makijażem. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma sposoby na skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych!

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega redukcja blizn z użyciem lasera Alma Harmony,
  • czym jest laser tulowy i jakie ma zastosowanie w usuwaniu blizn po trądziku,
  • jak pozbyć się blizn po trądziku podczas zabiegów z użyciem lasera CO2.

Trądzik jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób skóry na całym świecie. Zmiany trądzikowe o mniejszym lub większym natężeniu na różnych etapach życia – a zwłaszcza w okresie dojrzewania – dotyczą prawie każdego. W większości przypadków z trądzikiem można się uporać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry i – w razie konieczności – terapię zleconą przez dermatologa.

U niektórych osób choroba ma jednak ciężki przebieg, a niechcianą pamiątką po niej są nieestetyczne blizny po trądziku, niekiedy bardzo głębokie. Bywają zlokalizowane na twarzy, a także skórze pleców i ramion. Zwykle trudno je ukryć pod makijażem, co może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Na szczęście blizny potrądzikowe można skutecznie usunąć – pomogą w tym nowoczesne zabiegi laserowe.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem Alma Harmony

Jednym z zabiegów polecanych przez ekspertów z kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie jest redukcja blizn po trądziku przy pomocy lasera Alma Harmony. Jest to innowacyjne urządzenie wyposażone w głowicę iPixeler: YAG o właściwościach bardzo zbliżonych do lasera frakcyjnego. Emitowana przez głowicę energia wnika w określone partie skóry, tworząc w nich niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia. Ich obecność powoduje natychmiastowe pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych – tworzą się nieuszkodzone komórki, produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do trwałej przebudowy skóry – jej uszkodzone fragmenty zostają zastąpione przez zdrowe struktury. Po serii od 1 do 6 zabiegów blizny po trądziku zostają na stałe zredukowane. Co ważne, zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Laser tulowy a blizny po trądziku

Blizny potrądzikowe w bardzo skuteczny sposób usunie laser tulowy Lavieen. Jest to urządzenie subablacyjne, łączące w sobie właściwości technologii ablacyjnych oraz nieablacyjnych. Laser tulowy emituje falę, która z jednej strony bardzo aktywnie działa na powierzchni skóry, ale również penetruje jej głębsze warstwy, stymulując przebudowę struktury skóry właściwej. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia pozwala więc na poprawę napięcia i elastyczności skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, ale także usunięcie różnego rodzaju przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Co ważne, laser tulowy działa bardzo delikatnie i nie wywołuje podrażnień, a wstępne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Jak pozbyć się blizn po trądziku? Laser CO2

Laserowe usuwanie znamion i blizn potrądzikowych jest możliwe również podczas zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2. Jest to laser frakcyjny – jego energia tworzy zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach mikroskopijne, zupełnie nieszkodliwe uszkodzenia termiczne. Skóra zostaje więc szybko i skutecznie pobudzona do całkowitej regeneracji – przyspiesza produkcja nowych komórek, tworzą się nowe włókna kolagenowe, a uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona zdrową. Blizny po trądziku zostają skutecznie zredukowane.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów – pełne efekty widoczne są po około 4-5 tygodniach od jej zakończeniu. Warto jednak pamiętać, że przebudowa kolagenu trwa nawet przez kolejnych 12 miesięcy, więc skóra w tym czasie wciąż staje się gładsza i bardziej elastyczna.

Blizny potrądzikowe nie muszą być niechcianą pamiątką na całe życie – dzięki nowoczesnym zabiegom możesz je skutecznie zredukować, poprawiając tym samym swój wygląd i komfort życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here