Breszki

Breszki, czyli inaczej łyżki do opon zarówno samochodowych jak rowerowych, służą do sprawnej wymiany starej opony na nową. To narzędzie o prostej konstrukcji, o profilowanym kształcie, wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki niemu szybko i łatwo można zdjąć i założyć oponę na koło, nie ryzykując jego uszkodzenia ani zarysowania.

Łyżki do kół znajdą więc zastosowanie w warsztatach samochodowych, rowerowych a także w użytkowaniu indywidualnym, np. do demontażu opon w wózkach dziecięcych.

Jak zdjąć oponę za pomocą łyżki do kół

Łyżki najczęściej występują w komplecie, każda z nich posiada inny wymiar. Przed wymianą opony należy spuścić z niej powietrze oraz odgiąć ją nieco od rantu obręczy. W szczelinę, która powstała w ten sposób wkłada się dwie łyżki w odległości kilku cm od siebie i nacisnąć je w dół. Opona odchodzi od felgi i w powstałą przestrzeń wsuwamy trzecią łyżkę. Powoli przesuwa się łyżkę po obwodzie, aby zdjąć oponę. Oponę również można założyć, postępując odwrotnie. Oponę trzeba założyć na obręcz jedną krawędzią, druga powinna wystawać poza koło. W powstałą szczelinę trzeba wepchnąć lekko napompowaną dętkę. Wentyl wkłada się w dziurę obręczy, dętkę układa się w oponie. Wtedy można już nałożyć drugą część opony na koło, wciskamy ją łyżką do środka obręczy. Posmarowanie krawędzi opony lub łyżki czymś śliskim (np. mydłem) pomoże zapobiec uszkodzeniom dętki. Końcowy etap to dostosowanie ciśnienia w kole i przykręcenie go.

Łyżka do wymiany opon – zalety

  • lekkość materiału czynią te akcesoria łatwe w transporcie
  • ergonomiczny kształt zapobiega przyszczypaniu dętki
  • nie rysują obręczy i umożliwiają precyzyjną pracę
  • trwałość tworzywa – łyżka do opon wykonana jest najczęściej z kutej i hartowanej stali lub ze wzmocnionego tworzywa.

Podsumowanie

Sklep internetowy MSell24h posiada w swoim asortymencie łyżki do kół z wysokiej klasy materiałów zapakowane w elastyczną, wytrzymałą torbę. Zestaw składa się z czterech łyżek o różnych wielkościach: 600 mm, 500 mm, 400 mm i 300 mm, co czyni zestaw niezwykle uniwersalnym, sprawdzi się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Sklep gwarantuje wieloletnie użytkowanie, szybką wysyłkę, a dodatkowo breszki są w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Niezależnie czy potrzebne są do warsztatu samochodowego, do wymiany kół w rowerze czy w wózku, sprawdzą się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here