Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Podpowiadamy

0
1633

Oszczędność oraz efektywność to niewątpliwie najważniejsze cechy dobrego ogrzewania w każdym domu. Jaki jego rodzaj jest zatem najlepszy? Warto przyjrzeć się nieco bliżej różnym rodzajom grzejników elektrycznych. Przekonajmy się, który z nich jest najlepszy.

Każdemu z nas przede wszystkim zależy na oszczędnościach, dlatego staramy się zrobić wszystko, żeby ogrzewanie domu nie było zbyt kosztowne. Właśnie dlatego w takiej sytuacji warto postawić na energooszczędne grzejniki elektryczne. To rozwiązanie ma w sobie wiele zalet i wcale nie musi być kosztowne. Ponadto tego typu urządzenia niezwykle łatwo jest zainstalować w każdym domu. Nie ma w tym przypadku konieczności wykonywania skomplikowanych i kosztownych instalacji. Dużym atutem jest również to, że dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności przygotowywania kotłowni w domu jednorodzinnym, a zatem jest to spora oszczędność miejsca. Przyjrzymy się zatem bliżej dostępnym rozwiązaniom. Warto postawić na grzejniki konwekcyjne, ceramiczne, a może olejowe?

Grzejniki ceramiczne i olejowe

Grzejnik ceramiczny z wyglądu przypomina klasyczny kaloryfer. W jego wnętrzu znajduje się ceramiczny wkład. To właśnie on nagrzewa się po podłączeniu do prądu, a tym samym generuje ciepło. Samo podłączenie sprzętu jest niezwykle proste, podobnie jak jego obsługa. Warto jednak pamiętać o tym, że urządzenie pobiera sporo mocy podczas nagrzewania się, później ten pobór maleje, jednak mimo wszystko może to być dość kosztowne rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje w grzejniku olejowym znajduje się olej, który się nagrzewa po podłączeniu do prądu. To urządzenie nagrzewa się znacznie wolniej niż jego ceramiczny odpowiednik. Olej jednak również wolniej traci temperaturę, a co za tym idzie sprzęt dłużej pozostaje ciepły, a tym samym ogrzewa pomieszczenie. Tutaj również pobór mocy może być spory, zanim cały wkład się nagrzeje do odpowiedniej temperatury.

Grzejniki konwekcyjne

Najpopularniejsze i najbardziej praktyczne są grzejniki konwekcyjne. Jest to bardzo lekkie urządzenie, które nagrzewa się niemal błyskawicznie, a tym samym generuje ciepło i przynosi natychmiastową ulgę użytkownikom. Zazwyczaj sprzęt jest wyposażony w termostat, który umożliwia regulację całości i ustawienie najbardziej odpowiedniej temperatury. W tym przypadku następuje efekt konwekcji. Jest to oczywiście unoszenie się powietrza. Na czym całość polega? Od dołu urządzenia zasysane jest zimne powietrze, które następnie jest ogrzewane w specjalnej grzałce, a później wypuszczane górą. Efektywność tego sprzętu jest bardzo wysoka, ponadto jest ono najbardziej energooszczędne. W szczególności nowe propozycje są niezwykle bezpieczne i pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Jeżeli chcesz kupić grzejniki konwekcyjne, to odwiedź stronę internetową sklepu Mikroenergetyka, gdzie czeka na Ciebie wiele ciekawych propozycji w bardzo korzystnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here