Czy kawa to dobry pomysł na prezent

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele odmian kawy, dlatego też wybranie najlepszej, dla wielu osób może okazać się dużym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić porządny zestaw do kawy, ale niestety nie wiedzą, na które elementy warto zwrócić uwagę.

Moda na zestawy kawowe

W Polsce jest bardzo duża moda na zestawy startowe z kawą speciality. Praktycznie każdy szanujący się producent kawy ma w swojej ofercie sprzedażowej specjalne zestawy prezentowe. Kawa alternatywna jest bardzo uniwersalnym prezentem, dlatego też doskonale sprawdzi się na każdą okazję. W przypadku prawdziwych miłośników kawy warto jednak poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać najlepszy gatunek i wysokiej jakości akcesoria do parzenia kawy.

Kawa rzemieślnicza jakości speciality

Na prezent najlepiej nadaje się kawa speciality wyprodukowana przez małych rzemieślników. W dzisiejszych czasach to właśnie drobni producenci starają się trzymać wysoką jakość i zawsze oferują świeże produkty. Jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują najlepszej alternatywy dla kaw z marketu. W Polsce jest coraz więcej małych rzemieślniczych palarni, które dostarczają kawę bardzo wysokiej jakości. Większość palarni prowadzi sprzedaż przez Internet, dlatego też nie ma większego problemu z zakupem kawy jakości speciality.

Jak wybrać najlepszą kawę na prezent?

Aby wybrać dobrą kawę speciality, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na etykietę. To właśnie tutaj można znaleźć informacje o pochodzeniu, odmianie i sposobie wypalania. Najlepszym wyborem są oczywiście całe ziarna, które zachowują swój niesamowity aromat nawet trzy miesiące po wypaleniu. Niestety mielona kawa wietrzeje nawet po kilkunastu godzinach po wysypaniu do młynka. Osoby, które nie znają się na kawie alternatywnej, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego baristy albo znajomych kawoszy.

Zestawy degustacyjne kaw dla smakoszy

Na prezent doskonale nadają się nie tylko zestawy kaw, ale również profesjonalne akcesoria do ich parzenia. Ogromną rolę odgrywa między innymi porządny młynek, który decyduje nie tylko jak drobno będą zmielone poszczególne ziarna, ale również mają bezpośredni wpływ na smak przygotowywanego napoju. Na prezent nadaje się młynek żarnowy, który posiada oczywiście regulację grubości mielenia. Wiele zestawów prezentowych w swoim składzie zawiera również kawy degustacyjne i elegancki drip czy dzbanek z wylewką “gooseneck”.

Kawa – zestaw startowy do kawy alternatywnej

Dobry zestaw startowy do kawy alternatywnej powinien w swoim składzie zawierać drip. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym stożku o specjalnym kształcie, dzięki któremu można przygotować wyśmienitą kawę w bardzo prosty sposób. W dużej mierze to właśnie dzięki dripowi udaje się zachować pełną kontrolę nad poszczególnymi parametrami parzenia. Z dobrodziejstwa dripów korzystają najlepsi bariści na świecie, co jest potwierdzeniem jakości otrzymywanego w ten sposób naparu. W zestawie prezentowym powinna znaleźć się także dobra kawa speciality i wysokiej jakości filtry do dripa.

Akcesoria które mogą przydać się przy parzeniu kawy alternatywnej

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele gadżetów, które mogą okazać się doskonałym prezentem dla miłośnika kawy. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wagi baristyczne. Jest to podstawowy sprzęt niezbędny do parzenia kawy. Dzięki porządnej wadze zdecydowanie łatwiej jest przygotować kawę wysokiej jakości przy użyciu opisanego powyżej dripera. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że odmierzanie kawy i kontrolowanie czasu parzenia nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na profesjonalne akcesoria, które znacząco ułatwią to zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here