Czy założenie swojego biznesu w Olsztynie jest opłacalne

Chęć przejścia na swoje towarzyszy wielu osobom. Niektórzy wiążą założenie własnej działalności z nowym pomysłem, który ma podbić serca i portfele potencjalnych klientów. Dla innych jest to pewnego rodzaju ucieczka od bycia trybikiem w maszynie i chęć działania na własną rękę. Nieważne z jakiego powodu chcesz podjąć decyzję o założeniu własnego biznesu, z pewnością warto rozważyć jako swoją siedzibę Olsztyn. Szczególnie, jeżeli będzie to branża szczególnie mocno popularna w tym mieście.

Biznes w Olsztynie – logistyka i budownictwo górą

Szczególnie popularnym branżami w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego są właśnie logistyka oraz budownictwo. Jeśli chodzi o pierwszą dziedzinę, przyczyna jest dosyć prosta – Olsztyn jest jednym z największych punktów tranzytowych na liniach Południe-Północ oraz Zachód-Wschód. W tym mieście zbiegają się ścieżki wymiany handlowej między polskimi firmami oraz zachodnią i południową Europą z Rosją (szczególnie z Obwodem Kaliningradzkim, do którego z Olsztyna jest w linii prostej około 70 kilometrów), Białorusią oraz krajami bałtyckimi. Z tego też powodu wiele firm logistycznych zakłada tu swoją siedzibę. Jeżeli również planujesz założenie firmy trudniącej się w transporcie, Olsztyn może być na to perfekcyjnym miejscem. Praca logistyka nie należy do najłatwiejszych, lecz w tym rejonie z pewnością znajdziesz odpowiednich specjalistów na GoWork, którzy będą świetnym wsparciem twojego przedsiębiorstwa. Kolejnym intratnym biznesem w Olsztynie jest budownictwo. Tak samo jak w przypadku logistyki, znajduje się tutaj wiele firm oraz ekspertów, więc nie powinno być problemu w pozyskaniu odpowiednich ludzi na nowo stworzone stanowiska. Olsztyn jest poza tym naprawdę sporym miastem i nawet jeżeli nie masz zamiaru wstrzelić się w główny nurt, z pewnością będziesz w stanie bez problemu stworzyć tu podwaliny pod solidne przedsiębiorstwo.

Biznes w Olsztynie – ile kosztuje jego utrzymanie?

Założenie i utrzymanie biznesu w takim mieście, jak Olsztyn nie różnie się kosztami w porównaniu do innych miast o wielkości 100-200 tysięcy mieszkańców. Jednakże w porównaniu z największymi aglomeracjami w naszym kraju wszystkie koszty są o wiele niższe. Gdy więc bierzemy pod uwagę wszystkie zalety tego miasta, w tym położenie, rozwinięty rynek pracy i wielu specjalistów, którzy się na nim znajdują, a także stosunkowo niewielkie koszty utrzymania zakładu lub przedsiębiorstwa, Olsztyn wydaje się miejscem wartym rozważenia niezależnie od branży, w jakiej chcemy rozpocząć swoją działalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here