Czym kierować się podczas zakupu zabawki dla psa?

0
376

Szczeniaki, psy małej, średniej bądź dużej rasy, aktywne czworonogi czy też psi seniorzy – zabawki dla psa należy dobierać zarówno pod kątem wieku, rasy, jak i aktywności. Warto także przy zakupie kierować się zasadą różnorodności i wybrać zabawki dla psa, które zaangażują różne zmysły, a także będą rozwijały różne umiejętności. Inne zabawki sprawdzą się bowiem do aktywności na zewnątrz, inne pozwolą zaspokoić potrzebę żucia i gryzienia, inne dedykowane są pod trening i tresurę, a jeszcze inne stanowią gadżet do wyciszenia i relaksu. Psie przytulanki i pluszaki, zabawki dla psa edukacyjne, wersje do gryzienia, zabawki przeznaczone do wspólnej zabawy z właścicielem – bogata oferta sklepu bez wątpienia pozwoli dobrać odpowiednie dla każdego pupila!

Dlaczego pies potrzebuje zabawek?

Brak nudy, ciekawa zabawa połączona ze stymulacją umysłową i fizyczną, konkretnie ukierunkowane bodźce, element wychowania i treningu, sportowa aktywność, wciągające i ciekawe wyzwanie, a także wspólne spędzanie czasu z właścicielem – zabawki dla psa to ważny gadżet dla każdego czworonoga. Wpływają one zarówno na rozwój, zachęcają do prozdrowotnej aktywności, jak i wyciszają i relaksują oraz zacieśniają więzi z człowiekiem. Każdy pies niezależnie od wieku potrzebuje też zabawek do zaspokojenia potrzeb żucia, gryzienia czy też węszenia. Dla szczeniaków polecane są zabawki, które będą pomocne w trakcie ząbkowania, dla dorosłych psów sprawdzają się zabawki w formie wyzwania z możliwością ukrycia ulubionych przekąsek, natomiast dla seniorów rekomenduje się maty edukacyjne czy też zabawki wykonane z gumy bezpiecznej dla zębów oraz dziąseł psiego emeryta. Ciekawą propozycją są również zabawki dla psa w formie ręcznie wykonanej plecionki, maty węchowej z ukrytymi przekąskami, specjalnie wykonanych pluszaków ze wzmocnionymi elementami oraz szeleszczących i piszczących elementów, które bez wątpienia wzbudzą zainteresowanie.

Czym powinny charakteryzować się zabawki dla psa?

Przede wszystkim bezpieczeństwo – tym głównie należy kierować się podczas zakupu zabawek dla psa. Tego typu gadżet musi być wykonany z trwałych, wysokojakościowych materiałów, nie może zawierać ostrych oraz niebezpiecznych elementów, a także powinien wielkością być dostosowany do pyska danego pupila. Chcąc mieć pewność spełnienia tych wszystkich warunków, najlepiej wybierać zabawki dedykowane psom – stworzone z myślą o ich bezpieczeństwie i potrzebach. Zabawki dla psa – warto wybrać takie, które dadzą wiele radości, zachęcą do aktywności, a także pozwolą na długą, rozwojową zabawę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here