Maski odbudowujące

Nasze włosy nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy chcieli. Nieumiejętna pielęgnacja, poddawanie ich stylizacji z użyciem wysokich temperatur czy też częste farbowanie nie są bez znaczenia dla ich kondycji. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią domową pielęgnację, aby wzmocnić i dodać objętości fryzurze. Jak zatem stosować maski, odżywki i oleje? Czy kolejność ma znaczenie?

Pierwszy krok w pielęgnacji włosów

Oczywiście pierwszym krokiem w pielęgnacji włosów jest umycie ich szamponem. Jego zadaniem jest oczyszczenie włosów z zanieczyszczeń, sebum oraz osadów, które zgromadziły się na ich powierzchni w ciągu dnia. Kluczowy jest wybór odpowiedniego produktu do włosów. Kupujmy te szampony, które są dopasowane do naszych potrzeb. Zwracajmy uwagę na ich składy i właściwości. Najlepiej postawić na szampony oparte na naturalnych składnikach bez sztucznych i chemicznych substancji, które będą dodatkowo mocno obciążać i przesuszać włosy.

Kiedy używać odżywek do włosów?

Odżywka to drugi po szamponie produkt pielęgnacyjny. Nakłada się ją zawsze na umyte szamponem włosy. Oczywiście muszą być mokre. Odżywką myje się zarówno skórę głowy, jak i całą długość włosów. W zależności od produktu, jaki wybraliśmy po zalecanym przez producenta czasie, zmywamy przy pomocy wody kosmetyk bądź pozostawiamy go bez spłukiwania. Zadaniem odżywki jest wniknięcie w cebulki włosów oraz całą ich powierzchnię. Do wyboru mamy odżywki oczyszczające, regenerujące, dodające objętości, nawilżające oraz ułatwiające rozczesywanie. Jest to kosmetyk, którego powinno używać się po każdym myciu szamponem.

Jak stosować maski do włosów?

Maskę podobnie jak odżywkę nakłada się na umyte i mokre włosy. Jej działanie jest bardziej intensywne niż w przypadku odżywek, a konsystencja bardziej kremowa i gęsta. Dlatego jest to produkt, po który należy sięgać regularnie, ale nie po każdym myciu. Najlepiej używać go raz w tygodniu. Do wyboru mamy maski silnie regenerujące włosy, nawilżające oraz odbudowujące. Używając tego produktu, warto skupić się na jego równomiernym rozłożeniu na całej powierzchni włosów, bez skóry głowy. Aby składniki aktywne mogły wniknąć głęboko w strukturę włosa, należy pozostawić je bez spłukiwania na kilkadziesiąt minut. Dopiero po tym czasie można pozbyć się kosmetyku przy pomocy wody. Po zmyciu maski nie stosujemy już odżywek czy olejków.

Aplikacja olejków – co warto wiedzieć?

Olejek może być nakładany na włosy w różnej kolejności. Jeśli stosujemy tak zwane olejowanie, wtedy kosmetyk nakłada się na suche włosy i pozostawia na kilka godzin, najlepiej na noc. Natomiast w przypadku stosowania olejku w celach ochronnych można nałożyć go po umyciu włosów. Olejki mogą być stosowane na całą ich powierzchnię bądź tylko na końcówki. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Substancje aktywne zawarte w tych produktach wnikają we włosy, a także skórę głowy, odżywiając je, nawilżając oraz wzmacniając. Należy pamiętać, że pozostawiony na całą noc olej trzeba później zmyć. W tym celu nie wystarczy sama woda. Trzeba posłużyć się szamponem, najlepiej o naturalnym składzie.

Jak więc widać, kolejność używania kosmetyków pielęgnujących do włosów ma ogromne znaczenie. Dlatego warto wdrożyć rutynę i stosować się do podstawowych zasad mycia, które zwiększą efektywność działania substancji aktywnie oddziałujących. Rezultaty z pewnością będą widoczne już po kilku umyciach. Regenerujące maski do włosów, szampony i odżywki znajdziemy między innymi w ofercie AVON.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here