Czym są nuty zapachowe w perfumach

Rodzaje zapachów mogą być dość trudne do opisania, dlatego często w opisach nut zapachowych znajdziemy różnorodne określenia, które powinny przywoływać określone odczucia.

Określenia takie jak szyprowe, orientalne, drzewne, kwiatowe czy owocowe używane do charakteryzacji zapachu perfum i przypisania ich do określonej grupy, warto jednak poznać, co one tak naprawdę oznaczają, zanim zdecydujemy się na zakup nowych perfum.

Perfumy dla przebojowych mężczyzn 1 Million Paco Rabanne

Jednym z najłatwiejszych sposobów poznania perfum jest zapoznanie się z akordami zapachowymi, które służą do ich kategoryzacji. Akord perfum to zapach złożony z kilku starannie dobranych nut zapachowych. Te nuty zapachowe łączą się, tworząc odrębną kategorię zapachową. Wśród kobiet popularne są perfumy z nutami róży, jaśminu czy frezji, mają zatem kwiatowy akord. Świeże perfumy idealne na lato zawierają nuty cytryny, grejpfruta, bergamotki i mandarynki, które nadają im cytrusowy akord. Cytrusowe nuty zapachowe znajdziemy zarówno w perfumach dla kobiet, jak i mężczyzn oraz popularnych ostatnio zapachach unisex.Drzewne akordy przywołują uczucie spaceru w lesie lub siedzenia przy ognisku. Często pachną jak świeże powietrze, więc są idealne dla osób, które lubią różne aktywności na świeżym powietrzu. Nuty często spotykane w akordach drzewnych to drzewo sandałowe, wetyweria, cedr, sosna, cyprys i paczula.

Ludzie są często podzieleni, jeśli chodzi o akordy gourmand, czyli deserowe. Podczas gdy niektórzy je kochają, inne osoby za nimi nie przepadają, a wynika to głównie z ich bardzo słodkich i pudrowych aromatów, przypominających jadalne desery i czekoladki, wyczujemy w nich również karmel, wanilię czy cukier.Kwiatowe akordy są kobiece i subtelne, a ich intensywność może być różna. Podczas gdy niektóre perfumy mogą pachnieć jak ogród pełny kwiatów, inne mają bardziej stonowane aromaty, które często są równoważone elementami owocowymi czy drzewnymi. Przykładem męskich zapachów z tej kategorii jest 1 million paco rabanne, w których wyczujemy różę, pomarańczę, przyprawy, zapachy drzewne i bursztyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here