Dlaczego kosmetyki azjatyckie są tak popularne

W ostatnim czasie doskonale widać, jak blogerzy, influencerki czy celebrytki szaleją na punkcie kosmetyków azjatyckich. Nawet bardzo popularne magazyny kosmetyczne zachwycają się pielęgnacją wykorzystywaną przez Japoki, Koreanki i inne kobiety ze Wschodu. Wielu specjalistów zgodnie twierdzi, że kosmetyki azjatyckie wyprzedzają swoją technologią resztę świata o ok. 10-12 lat.

Niska cena i różnorodność w koreańskiej pielęgnacji

Warto na samym początku zaznaczyć, że osoby, które urodziły się na Wschodzie i tam wychowały, nabyły jedną z charakterystycznych cech, jaką są wysokie wymagania stawiane kosmetykom pielęgnacyjnym. Azjatki nie zadowolą się jedynie promienną, nieskazitelną cerą – pragną, by przypominała porcelanę. Z tego względu Koreanki i Japonki są tak oddane codzienny rytuałom pielęgnacyjnym.

Na Wschodzie, głównie w Korei wysokiej jakości pielęgnacja to nie luksus, a coś, co jest dostępne dla każdego użytkownika. Z tego względu często kosmetyki azjatyckie są znacznie tańsze niż te, które oferuje rynek Zachodu. Nie oznacza to, jednak, że kosmetyki azjatyckie są gorsze. Wręcz przeciwnie – nadal odznaczają się bardzo wysoką jakością i niesamowitą skutecznością.

Koreańskie kobiety nie są wierne jednej marce. Bardzo skomplikowane procedury pielęgnacyjne często wiążą się z rotacją produktów. Azjatki stawiają na najnowsze trendy, nie na klasykę, co oznacza, że marki chcące utrzymać się na rynku muszą co jakiś czas wypuszczać nowe, lepsze, bardziej innowacyjne produkty, by zwrócić na siebie uwagę zainteresowanych.

Zalety kosmetyków azjatyckich

Kosmetyki azjatyckie posiadają wiele zalet, do których zaliczamy zaznaczone powyżej wysoką jakość oraz niskie ceny. Ponadto, kosmetyki azjatyckie charakteryzują się wykorzystaniem łagodnych składników. Produkty do koreańskiej pielęgnacji opierane są głównie na naturalnych składnikach oraz delikatnych formułach stosowanych od pokoleń. Nowoczesne marki oferujące kosmetyki azjatyckie stronią od wysuszających, ostrych, chemicznych składników, które przynoszą więcej szkody niż pożytku delikatnej skórze.

Kosmetyki azjatyckie to również efekt braku strachu przed wykorzystaniem oryginalnych, nowoczesnych technologii. Przykładem tego są maski w płachcie, kremy CC czy kompakty z poduszkami. Koreańskie piękno polega na ciągłym wprowadzaniu czegoś nowego do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, a wszystko po to, by cieszyć się nieskazitelną cerą oraz pokazywać się wśród ludzi jedynie w lekkim, naturalnym makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here