Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości konsole fryzjerskie

Wizyta w salonie fryzjerskim jest dla większości kobiet bardzo miłą chwilą relaksu i odpoczynku. Oderwanie się od codziennych obowiązków zawodowych i spędzenie czasu w gustownie urządzonym salonie jest bardzo przyjemne, tym bardziej gdy jest on atrakcyjnie i przyjaźnie urządzony. Dlatego każdy właściciel gabinetu fryzur powinien zadbać o estetyczne i praktyczne meble fryzjerskie. Do najważniejszych z nich należą konsole, ponieważ to stanowisko pracy fryzjera i miejsce, gdzie wykonuje on stylizację fryzur swoim klientom.

Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości konsole fryzjerskie?

Takie stanowisko fryzjerskie to podstawa wyposażania wszystkich salonów, zajmujących się stylizacją włosów. Dobrej jakości konsola powinna cechować się wysokim poziomem funkcjonalności i estetyki. Musi być wyposażona w duże lustro o odpowiedniej grubości i posiadać półkę na której fryzjer może umieścić wszystkie akcesoria, potrzebne mu do pracy, takie jak grzebienie, szczotki, suszarkę do włosów czy produkty kosmetyczne. Dobrym rozwiązaniem jest także podnóżek, na którym klientka może wygodnie oprzeć nogi. Konsola powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów, takich jak np. płyta laminowana, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.

Jaką konsolę fryzjerską wybrać?

Przy wyborze konsoli liczy się przede wszystkim jakość. To kryterium powinno być podstawą dla wszystkich właścicieli salonów fryzjerskich. Należy pamiętać, że takie meble poddawane są częstym zabiegom czyszczenia i dezynfekcji dlatego muszą być łatwe do pielęgnacji, wytrzymałe i stabilne. Wielkość konsoli należy dopasować do możliwości lokalowych salonu i liczby stanowisk pracy. Do mniejszych salonów doskonale się sprawdzą konsole z jednym stanowiskiem, które niekoniecznie musi być wyposażone w półeczkę, ponieważ fryzjer może obok konsoli umieścić specjalny wózek z niezbędnymi akcesoriami do pracy.

Inwestycja w wysoką jakość zawsze się opłaci

Salony fryzjerskie o dużym metrażu są bardziej wymagające, ponieważ trzeba zagospodarować więcej miejsca. Bardzo dobrym rozwiązaniem są konsole na dwa stanowiska, które zazwyczaj są wyposażone w efektownie podświetlane lustra i w eleganckie, chromowane nóżki. Takie elementy wyposażenie to produkty luksusowe, wykonane z wysokogatunkowej płyty drewnianej, odpornej na wilgoć i przebarwienia.
Bez względu na wielkość salon zawsze powinien być miejscem przyjaznym, urządzonym gustownie i ze smakiem. Atrakcyjna aranżacja gabinetu fryzjerskiego zawsze przyciągnie klientów i sprawi, że będą do niego wracać. Dobrej jakości konsola fryzjerska to wizytówka firmy.

Konsole fryzjerskie znajdziesz w sklepie https://www.fryzjersklep.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here