Jak dbać o aktówkę skórzaną

Piękne aktówki męskie cieszą oczy, ale tylko wtedy kiedy o nie odpowiednio dbamy. Sam zakup eleganckiej teczki męskiej to dopiero początek przygody z galanterią skórzana. Prawidłowo i regularnie pielęgnowane aktówki skórzane zachowują swój idealny wygląd całymi latami. Wtedy rzeczywiście można mówić o inwestycji w porządny dodatek odzieżowy, która się zwraca. Chcesz, aby tak też było w przypadku Twojej aktówki męskiej? Mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym zadbasz o każdy rodzaj teczki.

Teczka męska i porządek w jej wnętrzu

Omawiając kwestię dbałości o teczki męskie warto zacząć od wnętrza. To ono jest często mocno zaniedbywane. Codziennie używanie aktówki męskiej powoduje, że na jej dnie gromadzą się różnego rodzaju przedmioty, jak i zabrudzenia. Przykład? Kiedy w poniedziałek spieszysz się do pracy i zapominasz z domu drugiego śniadania to w biegu udajesz się do pobliskiej piekarni po jeszcze ciepłe drożdżówki. Nie masz zawsze gwarancji, że dobrze zamykasz opakowanie z przekąską. Kiedy trafia ono do aktówki skórzanej najczęściej pozostają w jej wnętrzu jego okruchy. Zakładając, że taka sytuacja zdarza się jednak kilka razy w tygodniu to w ciągu miesiąca możemy oczekiwać, że na dnie teczki męskiej znajdziemy więcej okruchów niż można przypuszczać. To jeszcze nie koniec… Nosząc neseser na różnego typu spotkania z pewnością używasz przyborów do pisania. Nie raz i nie dwa zdarza się, że atrament z pióra lub długopisu zabrudzi wewnętrzną podszewkę teczki. Ponadto wielu z nas ma nawyk wrzucania do teczki męskiej różnego typu rachunków, wizytówek, biletów, ulotek. Z biegiem czasu tych niepotrzebnych,,papierków’’ robi się coraz więcej i więcej. W ten sposób niezauważalnie samodzielnie zabrudzamy wnętrze skórzanej teczki. Dlatego wymaga ono regularnego czyszczenia. Jak je przeprowadzić?

Przede wszystkim należy wyciągnąć z torby męskiej wszystko, co aktualnie się w niej znajduje. Następnie należy wyciągnąć na zewnątrz podszewkę, o ile dany model aktówki męskiej na to pozwala. W walce z okruszkami i piaskiem pomaga zwyczajne wytrzepanie aktówki. Niektórzy sięgają też po odkurzacz. Należy zapamiętać, że czyszczenie podszewki to nierzadko konieczność użycia wody, płynu i proszku. Warto wtedy pamiętać, by możliwie jak najbardziej dbać o zachowanie nietykalności materiału skórzanego przez wodę. Aktówki skórzane w całości zanurzone w misce z wodą lub gorzej wrzucone do pralki nie przetrwają długo…

Po dokonaniu porządku należy ustalić, co i gdzie będzie mieścił neseser. Teczka męska nie ejst miejscem, w którym powinien rządzić chaos. Dobrze zaplanuj rozmieszczenie poszczególnych przedmiotów. Wykorzystaj kieszenie, które zawiera każda teczka skórzana. Skup się na prawidłowym ułożeniu przedmiotów w organizerze. Sprawdź też, czy poprawnie działają zamki błyskawiczne, zapięcia typu tic-tac, klamry. W ten sposób będziesz miał pewność, że skórzana teczka męska od wewnątrz jest przygotowana do użytkowania. Ale to nie wszystko…

Aktówka męska skórzana, a impregnacja skóry

Chcąc zachować ulubiony biwuar męski w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas musisz sięgnąć także po środki impregnujące powierzchnię skóry. Dzięki nim aktówki skórzane na dłużej zachowują swoje piękno. Po upływie nawet dziesięciu lat dobrze zadbana męska teczka prezentuje się jak nowa. Z Twoją też tak może być! Warto pilnować, aby na powierzchni aktówki skórzanej nie utrzymywał się zbyt długo kurz lub zabrudzenia. Kiedy tylko je zauważasz usuwaj za pomocą wilgotnej szmatki. Stawiając na impregnacje zaopatruj się w sprawdzone środki konserwujące. Należą do nich zarówno wszelkiego rodzaju oleje jak i pasty oraz pianki. Dobierając preparat należy upewnić się, z jakiego typu skóry została wykonana dana męska teczka. Zupełnie inne środki będą wskazane w przypadku aktówki męskiej ze skóry licowej, jak i nessesera z dodatkiem nubuku lub zamszu. Z pomocą profesjonalnych środków do impregnacji dokładnie zabezpieczysz każdą męską teczkę przed niepożądanym działaniem wilgoci, wysokich temperatur i uciążliwych zabrudzeń. Do najlepszych produktów używanych w celu konserwacji aktówki męskiej należą środki na bazie składników naturalnych. Znajdziesz je bez problemu w sieci! Wysokiej jakości preparaty nie zawsze są drogie. Aktówka skórzana męska wymaga użycia profesjonalnych środków, ale widząc gdzie szukać tych jednocześnie skutecznych i tanich nie zbankrutujesz dbając o jej wieloletnie piękno. Internet to skarbiec, w którym znajduje się sporo atrakcyjnych ofert rekomendowanych produktów do impregnacji. Z pewnością znajdziesz wśród nich odpowiednią dla siebie i swojej teczki męskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here