Mała łazienka

Nie każdy z nas może pochwalić się dużą i przestronną łazienką. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców typowych mieszkań w blokach, ale zdarza się także w domach. A rzeczy, które trzeba przechowywać w tym skromnym pomieszczeniu, jest całkiem sporo. Przyjrzyjmy się razem z projektantem wnętrz z MKdezere kilku technikom, które pomogą nam uczynić małą łazienkę jednym z naszych ulubionych miejsc w domu.

Z reguły przestrzeń zarezerwowana na łazienkę ma raczej niewielki metraż. A tu trzeba przechowywać ręczniki, środki higieny i kosmetyki oraz chemię gospodarczą. Duża ilość drobiazgów, bez których nie możemy się obejść, może znacznie pogorszyć wygląd łazienki, jeśli nie zwrócimy dostatecznej uwagi na kwestię przechowywania. Jednocześnie przy odpowiednim podejściu można łatwo uniknąć bałaganu nawet w małym pomieszczeniu. Tworząc wokół nas nie tylko wygodną, ​​ale i przyjemną dla oka przestrzeń.

Usuń to czego nie potrzebujesz

W łazience znajduje się wiele rzeczy, których na pewno potrzebujemy, ale nie na co dzień. Najpierw musisz zdać sobie sprawę, które rzeczy są naprawdę niezbędne i które musisz mieć zawsze pod ręką. Tego czego nie potrzebujemy na co dzień należy po prostu schować. Im mniej rzeczy znajduje się w naszym polu widzenia, na blacie, na otwartych półkach, tym bardziej estetycznie będzie wyglądała otaczająca przestrzeń.

Rozważ napełnienie otwartych półek

Najczęściej nawet nie zauważamy, jak szybko otwarte półki w łazience zapełnione są wszelkiego rodzaju słoiczkami z kremem i innymi kosmetykami, powodując uczucie zagracenia. Wybierz kilka butelek kosmetyków, które naprawdę dają Ci estetyczną przyjemność. Wszystko inne lepiej schować w szufladzie pod umywalką lub w stojącej szafce, która z pewnością przyda się w łazience. Zamiast wielu słoiczków i tubek z kremami, na otwartych półkach lepiej postawić jakieś elementy dekoracyjne – wazon z kwiatkiem czy ramkę ze zdjęciem.

Wykorzystaj wnęki

Urządzając małą łazienkę wykorzystaj wszystkie małe wnęki, jest to idealne miejsce na umieszczenie półek, które mogą pomieścić żele pod prysznic, szampony, pianki do kąpieli i sole aromatyzowane. Dodając kilka ozdobnych świec, otrzymujemy nie tylko funkcjonalną, ale i stylową kompozycję.

Zmień ręczniki w dekoracje

Dobrym sposobem na przechowywanie czystych ręczników są ręczniki starannie zwinięte w rolki. Jeśli wszystkie tkaniny w łazience zostaną starannie dobrane, w odpowiedniej kolorystyce do pomieszczenia, to taka kompozycja ręczników niewątpliwie posłuży jako dodatkowa dekoracja. Często ręczniki, których stale używamy, na przykład do rąk, wiszą na haczykach. W idealnej łazience każdy przedmiot powinien sprawiać radość. Dlatego tak ważny jest staranny dobór tekstyliów. Nawet zwykły ręcznik może stać się tym akcentem, który odmieni ogólny wygląd pomieszczenia.

Kosze wiklinowe

Jeśli w Twojej łazience nie ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, użyj wiklinowych koszy, aby uniknąć bałaganu. Można je umieszczać na otwartych półkach i we wnękach. Takie kosze mogą być otwarte lub zamknięte za pomocą wiklinowej pokrywy. Nie tylko wyglądają estetycznie: są również doskonałym sposobem na przechowywanie kosmetyków, chemii gospodarczej czy sprzętu elektrycznego. Duży kosz wiklinowy wykorzystaj jako kosz na pranie.

Użyj ozdobnych pojemników

Oprócz koszy wiklinowych, użyj pięknych szklanych lub metalowych pojemników do przechowywania różnych drobnych przedmiotów, takich jak waciki, patyczki czy gumki do włosów. Oprócz celów czysto praktycznych, takie pojemniki mogą również służyć jako element dekoracyjny, dodając specyficznego akcentu projektowi łazienki. W pięknie dobranych słoikach można również przechowywać wszelkiego rodzaju produkty sypkie – proszki czy aromatyczne sole do kąpieli.

Prawidłowo przechowuj urządzenia elektryczne

Urządzenia elektryczne, takie jak suszarki do włosów lub golarki elektryczne, najlepiej schować w szufladzie lub koszu. W takim przypadku pożądane jest, aby znajdowały się w pobliżu gniazdka elektrycznego, aby ułatwić ich użytkowanie.

Wiedzę na ten temat możesz poszerzyć czytając kolejny ciekawy artykuł www.malemen.pl/nowoczesna-i-funkcjonalna-lazienka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here