Najmodniejsze bransoletki damskie na jesień i zimę

0
982

Jesienią i zimą bransoletki damskie będą należały do obowiązkowych kobiecych dodatków. Umiejętnie dobrane bransoletki urozmaicą każdą stylizację. Dobrą wiadomością jest fakt, że wybór tego typu biżuterii jest bardzo duży. Idealne bransoletki znajdą zarówno minimalistki, jak i kobiety lubiące, gdy ich biżuteria przyciąga spojrzenia. Jak wybrać i jak nosić bransoletki w nadchodzącym sezonie?

Stylowe bransoletki damskie – najmodniejsze propozycje w tym sezonie

Kobiety interesujące się modą z pewnością zauważyły, że projektanci mody szczególnie upodobali sobie bransoletki z łańcucha. Mode są modele o grubym i cienkim splocie. Bransoletki z łańcucha mogą być proste lub ozdobione efektownymi dodatkami. Najpopularniejszymi ozdobami są obecnie monety antyczne, medaliony, krzyże i medaliki (przy czym pamiętajmy, że motywu religijne są tu wyłącznie ozdobą). Spotkamy się również z bransoletkami zdobionymi kwiatami, skrzydełkami, symbolami nieskończoności, serduszkami, gwiazdkami, księżycami, muszelkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się także bransoletki damskie z powierzchnią do grawerowania.

Warto zwrócić uwagę także na modele z pereł, kamieni naturalnych, skóry, czy sznurka (bransoletki z kolorowego sznurka są szczególnie polecane nastolatkom i kobietom preferującym sportowy styl).

Jak dobrać bransoletkę damską do stylizacji?

Choć projektanci mody rekomendują noszenie jak największej ilości bransolet (w tym sezonie modny jest maksymalizm), pamiętajmy, że biżuteria powinna być dopasowana do konkretnej stylizacji.

Jeżeli musimy wyglądać skromnie i elegancko (bo na przykład w naszej pracy obowiązuje ścisły dress code) lepiej jest postawić na jedną prostą bransoletkę (może być to prosta bransoletka z łańcucha, pereł lub cienka bransoletka typu bangle). Biżuterię bogato zdobioną lepiej jest odłożyć na wieczór. 

Kobiety, które mają więcej dowolności w wyborze kreacji nie muszą ograniczać się do jednej bransoletki. Mogą pozwolić sobie na noszenie większej ilości tego typu biżuterii. Dozwolone jest łączenie bransoletek z zegarkiem lub noszenie kilku bransoletek w różnych stylach (na przykład bransoletkę ze skóry, z biżuterią wykonaną ze stali, kamieni naturalnych, czy sznurka).

Złoto czy srebro?

W nadchodzącym sezonie bardzo modne będą bransoletki damskie wykonane z ponadczasowego złota i srebra. Ciekawym urozmaiceniem są modele z czarnego metalu, czy metali w kolorze różowego złota (są one kompromisem pomiędzy złotem a srebrem).

Zastanawiając się nad wyborem koloru bransolety zastanówmy się jaki jest tym kolorystyczny. Kobiety o karnacji chłodnej i włosach w chłodnym odcieniu wyglądają najlepiej w biżuterii srebrnej, z kolei przedstawicielki ciepłego typu kolorystycznego sięgają po złoto (często intuicyjnie wiedzą, że w złotych dodatkach prezentują się korzystniej).

Bransoletki damskie dla kobiet w każdym wieku

Bransoletki damskie należą do biżuterii, z której nie da się wyrosnąć. Z przyjemnością sięgają po nie kobiety w każdym wieku – zarówno nastolatki, jak i ich babcie. Dodatkami uniwersalnymi, które pasują każdej kobiecie bez względu na wiek są minimalistyczne bransoletki typu bangle (jeżeli chcemy, żeby stały się one biżuterią jedyną w swoim rodzaju, możemy wykonać na nich grawer), bransoletki z perłami, czy bransoletki z kamieni naturalnych (na przykład hematytu).

Czym się kierować przy wyborze bransoletki na prezent?

Bransoletki damskie mogą znakomicie sprawdzić się jako upominki. Ważne jest jednak, żeby były dobrane umiejętnie. Przed zakupem konkretnej biżuterii zadajmy sobie pytanie, czy będzie ona pasowała do stylu kobiety, którą chcemy obdarować. Jeżeli mamy wątpliwości – najlepiej jest wybierać modele jak najprostsze.

Kupując bransoletką na prezent musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru. Gdy nie mamy możliwości sprawdzenia rozmiaru, możemy zdecydować się na bransoletkę otwartą lub biżuterię z łańcuszkiem umożliwiającym regulację rozmiaru. Gdy nie mamy pewności, czy kobieta, której robimy prezent nie jest uczulona na metale – najbezpieczniej jest kupić bransoletkę posiadającą elementy wykonane z stali szlachetnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here