Pielęgnacja brody

Broda, jak każda inna część Twojego wizerunku, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie wychodzisz na zewnątrz w brudnej koszulce, a także z brodą. Zawsze należy się nią zająć.

Jak dbać o brodę?

Oczywiste jest, że pielęgnacja brody zależy wyłącznie od jej długości. Zwykle długość brody nie jest mierzona w centymetrach, ale w ilości czasu.

Zacznijmy od najmniejszego – trzydniowego zarostu. Ten rodzaj brody można zaliczyć do lekko nieogolonej. A jego wygląd zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeśli dopasujesz kontury i kupisz trymer, zawsze możesz mieć brodę i będzie ona stylowa i atrakcyjna. A jeśli całkowicie zapomnieć o goleniu przez trzy lub cztery dni – najprawdopodobniej będzie to wyglądać tak, jakbyś imprezował ostatnie trzy dni.

Poza maszynką lub niebezpieczną brzytwą taka broda nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Zakup balsamu do brody nie będzie jednak zbyteczny. Codzienny balsam wcierający nie tylko stymuluje wzrost grubych i długich włosów, ale także odżywia skórę witaminami i minerałami.

Kolejny etap, kiedy broda ma od półtora do dwóch tygodni. Tutaj nie zaszkodzi kupić kilka kosmetyków:

  • Olejek do brody.
  • Grzebień do brody.

Brodę należy myć regularnie, przynajmniej raz na trzy cztery dni. Po umyciu nie suszyć, lepiej osuszyć ręcznikiem, który dobrze wchłania.

Pamiętaj, aby się rozczesać. Częste czesanie zapewnia prawidłowy wzrost włosów. Jeśli będziesz czesać brodę 4-5 razy dziennie, włosy będą rosły w jednym kierunku, co zapewni schludny wygląd i gęstość.

Najlepiej mieć w swoim domowym arsenale nie tylko grzebień do brody, ale także szczoteczkę. Szczoteczka do brody masuje skórę pod włosami, usuwa martwe komórki, poprawia przepływ limfy i krwi. Co z kolei pobudzi wzrost włosów. Ponadto szczoteczka jest bardzo wygodna w użyciu do równomiernej aplikacji kosmetyków – balsamów, olejków czy żeli.

Trzeci etap – dwu-trzy miesięczna broda. Nie każdy osiąga ten punkt. Aby taka broda wyglądała schludnie, trzeba sporo wysiłku. To mycie brody specjalnymi szamponami oraz przycinanie, czesanie i stylizacja. Ta broda zajmie 15-20 minut rano. Przygotuj się na to, że będziesz musiał wstać trochę wcześniej, aby dostać się do pracy. Jednak zadbana broda zapewni wiele podziwiających spojrzeń i zwiększonego zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here