Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Czy wiesz, czym charakteryzują się włosy niskoporowate? Jakie są ich zalety, a jakie gorsze strony? I najważniejsze – w jaki sposób należy je pielęgnować, aby uzyskać optymalny efekt?

Pięknych włosów czar

Każda z nas marzy o idealnie pięknych włosach niczym z telewizyjnej reklamy. Na szczęście taki efekt w postaci błyszczących, gładkich i pełnych życia włosów możesz uzyskać dzięki kosmetykom Avon – kluczowe jest jednak ich odpowiednie dobranie. Dlatego też tak ważna jest świadoma pielęgnacja włosów, co znacząco zwiększy szanse na niesamowity efekt każdego dnia. Oczywiście przy pielęgnacji włosów należy mieć na uwadze porowatość włosów. Włosy niskoporowate to takie, w których łuski ciasno przylegają do kory łuski, są ułożone regularnie, a do tego trudno je poruszyć. Z jednej strony są bardzo odporne na uszkodzenia, a tym samym na różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie oraz szeroko rozumiane stylizacje. Dodatkowym atutem włosów niskoporowatych jest to, że są zdrowe, gładkie i błyszczące. Zazwyczaj dość trudno ułożyć je w określony sposób, gdyż dość łatwo wracają do formy sprzed stylizacji. Z drugiej strony natomiast wszystko to sprawia, że często można je nadmiernie obciążyć nieumiejętną pielęgnacją, co z kolei wywołuje efekt „oklapnięcia” włosów. Na koniec trzeba wskazać, że włosy o niskiej porowatości zwykle wilgoć oddają stopniowo i powoli, w wyniku czego dość długo schną.

Włosy niskoporowate – jaka pielęgnacja będzie najlepsza?

Posiadaczki włosów niskoporowatych z pewnością ucieszą się z tego, że nie jest wymagana aż tak bogata pielęgnacja. Właściwie jest nawet odwrotnie – pielęgnacja powinna być dość oszczędna, aby uniknąć wspomnianego efektu oklapnięcia. Dobieraj raczej lekkie odżywki i maski, a intensywniejszą pielęgnację wykonuj nie częściej niż 4 razy w miesiącu. Ponadto włosy niskoporowate lubią oleje o małych cząsteczkach, takie jak oleje kokosowy czy palmowy. Takie produkty najłatwiej i najgłębiej wnikają w strukturę włosów niskoporowatych. Inne oleje mogą osiadać jedynie na powierzchni włosów, zamiast wnikać w ich głębię. W ten sposób włosy tracą swoją naturalną sprężystość, witalność oraz blask.

Nie jest tajemnicą, że włosy niskoporowate są najmniej wymagającym typem włosów. Odnośnie do szamponu, tu także najlepiej decydować się na szampony lekkie i przygotowane na bazie naturalnych składników. W ten sposób unikniesz przeciążenia, które jest największym ryzykiem w przypadku włosów niskoporowatych. Zasadniczo do włosów takiego typu, zalecane są przede wszystkim takie produkty jak:

  • odżywki i maski, które w swoim składzie nie posiadają emolientów oraz dużej ilości silikonów,
  • kosmetyki nawilżające, czyli humektantowe,
  • szampony oczyszczające, które dodają włosom objętości i są przystosowane do częstego stosowania,
  • preparaty, które w swoim składzie zawierają wersenian disodowy, są one pomocne np. przy chelatowaniu włosów.

Ponadto głównym celem w zaawansowanej pielęgnacji włosów powinno być obniżenie wydzielania sebum skórnego. Do tego zadania natomiast polecane są przede wszystkim szampony ziołowe, które regulują pracę gruczołów łojowych skóry, co jednocześnie prowadzi do zmniejszenia wydzielania sebum. Nie ulega wątpliwości, że powinnaś przywiązywać ogromną uwagę do pielęgnacji oraz odpowiedniego doboru kosmetyków, gdyż przy nieprawidłowych działaniach Twoje włosy mogą przybrać postać średnioporowatą lub wysokoporowatą. Mimo to posiadaczki włosów niskoporowatych nie powinny być niezadowolone, gdyż to do tego poziomu dąży się w czasie pielęgnacji włosów średnioporowatych i niskoporowatych. Przecież są one zdrowe, lśniące i miękkie w dotyku. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w ofercie Avon – co równie ważne, są one dostępne w przystępnych cenach. Nie czekaj dłużej i już teraz sprawdź bieżący asortyment, aby wybrać najlepsze kosmetyki dla swoich włosów niskoporowatych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here