pielęgnacja
fot.unsplash.com

Nawet najlepiej wykonany makijaż, nie będzie wyglądał dobrze jeśli nasza twarz nie jest odpowiednio nawilżana i odżywiana. Pielęgnacja twarzy jest kluczowym elementem, zarówno dla tych, co stosują makijaż, jak i dla tych, co go unikają i nie powinniśmy o niej zapominać.

Nie musimy od razu stosować koreańskiej pielęgnacji, która zawiera, aż 10 kroków i produktów, wystarczy kilka podstawowych.

Pielęgnacja twarzy – dlaczego jest tak ważna i jakie kosmetyki wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy pozwoli nam na pozbycie się martwego naskórka, przebarwień, zaczerwień i wyprysków. Dzięki niej nasza skóra będzie wyglądać pięknie i młodo przez długie lata. Niestety wiele osób po zmyciu makijażu płynem micelarnym zmierza wprost do łóżka, co jest dużym błędem. Zmywanie makijażu to nie mycie twarzy.

Jakie kosmetyki wybrać? Obecnie panuje, bardzo duża moda na wszystko, co jest bio, eko i naturalne i nie ma w tym nic złego. Pamiętajcie jednak, że nawet naturalne kosmetyki mogą nas podrażniać. Kupując jakikolwiek produkt, czytajcie dobrze skład. Im dłuższa i bardziej niezrozumiana lista, tym gorzej.

Pielęgnacja twarzy – krok pierwszy: demakijaż

Ten krok, mogą pominąć ci z was, którzy się nie malują bądź akurat tego dnia nie nakładali na siebie kosmetyków kolorowych. Demakijaż jest absolutną podstawą każdego dnia i nigdy, ale to nigdy nie powinniśmy o nim zapominać. Spanie w makijażu jest bardzo złe dla naszej cery i pościeli, którą następnie należy wyprać.

pielęgnacja
fot.unsplash.com

Do zmywania makijażu możemy stosować płyn micelarny, jednak znacznie lepszą opcją będzie olej kokosowy lub produkt na bazie oleju.  Na tym kroku nie kończy się jednak pielęgnacja. Olej musimy z twarzy zmyć, a sama woda może nie wystarczyć.

Pielęgnacja twarzy – krok drugi: oczyszczanie

Do oczyszczenia twarzy zarówno z resztek makijażu, jak i z brudu który gromadzi się na twarzy podczas całego dnia, musimy skorzystać z kolejnego produktu. Dobrym kosmetykiem do tego zadania jest np. pianka, emulsja lub żel.

Ten krok jest już obowiązkowy dla każdego, niezależnie od tego czy danego dnia nosiliście makijaż, czy nie. Twarz myjemy zarówno rano, jak i wieczorem. Warto zastosować delikatny kosmetyk, z dobrym składem.

Pielęgnacja twarzy – krok trzeci: peeling

To krok, którego nie wykonujemy codziennie, a jedynie 3-4 razy w tygodniu. Najlepszy będzie do tego peeling drobnoziarnisty, enzymatyczny. Produkt nanosimy na twarz, a następnie kolistymi ruchami masujemy skórę i spłukujemy.

Dodatkowo możemy również zastosować peeling do ust, wykonany samodzielnie przy pomocy cukru i miodu. Peeling stosujemy, aby usunąć martwy naskórek zarówno z twarzy, jak i z ust. Pomaga wygładzić naszą cerę i pozbyć się niedoskonałości.

Pielęgnacja twarzy – krok czwarty: tonizacja

Tonik ma za zadanie przywrócić właściwe kwaśne pH skóry, które po oczyszczaniu twarzy jest zaburzone. Ten produkt możemy nałożyć wacikiem lub jeśli mamy produkt z atomizerem rozpylamy go bezpośrednio na skórę.

Unikaj toników na bazie alkoholu, które nie mają żadnego dobrego spływu na twoją twarz, a dodatkowo mogą bardzo zaszkodzić dla osób z suchą czy odwodnioną skórą.

Pielęgnacja twarzy – krok piąty: maseczka do twarzy

Niezależnie od tego czy maseczkę do twarzy przygotowujemy sami, czy też kupujemy ją w sklepie, musimy pamiętać, że to kolejny krok, który nie powinien być stosowany codziennie, zwłaszcza jeśli są to mocne maski.

pielęgnacja
fot.unsplash.com

W sklepach i w drogeriach jest bardzo duży wybór masek od nawilżających po odmładzających. Znajdziemy je w tubkach, w słoiczkach, opakowaniach czy w płachtach. Wybór należy do was.

Pielęgnacja twarzy – krok szósty: nawilżenie

Po całej pielęgnacji czas na ostatni i najważniejszy krok – krem. Mylnie sądzi się, że osoby z cerą tłustą nie powinny jej nawilżać, co jest nieprawdą. Każda osoba powinna stosować krem. Lżejszy nakładamy na dzień, a mocniejszy na noc.

Krem ma za zadanie nawilżyć naszą skórę, wygładzić ją, a nawet odmłodzić, jeśli stosujemy krem przeciwzmarszczkowy. Dodatkowo warto także stosować osobny krem pod oczy, który zadba o to szczególnie wrażliwe miejsce.

Podsumowując: kroków jest sześć, a tak naprawdę cztery lub nawet trzy, jeśli nie stosujemy demakijażu. Zdecydowanie każdy z nas jest w stanie poświęcić te kilka minut i zadbać o samego siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here