Rewitalizacja pochwy

Problemy pojawiające się sferach intymnych często niosą za sobą bardzo duży dyskomfort, a nawet cierpienie. Nieraz powodują też wstyd, który w wielu przypadkach hamuje kobiety przed sięgnięciem po profesjonalne wsparcie – niesłusznie! Specjaliści z Bieńkowscy Clinic na co dzień pomagają np. w poporodowej rehabilitacji tkanek pochwy, leczeniu nietrzymania moczu czy zwiększaniu jędrności pochwy u kobiet w okresie około menopauzalnym. Jest to możliwe m.in. dzięki urządzeniu Ultravera HIFU – poznaj jego możliwości i na nowo ciesz się kobiecością!

Stawić czoła wyzwaniom kobiecości!

Nietrzymanie moczu (inaczej inkontynencja) to problem bardzo wielu kobiet w różnym wieku. Objawia się niezamierzonym, całkowitym lub częściowym opróżnianiem pęcherza moczowego. Co ważne, wyróżnia się różne rodzaje tej przypadłości, lecz najczęstszą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu – mimowolne popuszczanie pojawia się wtedy przede wszystkim właśnie podczas wysiłku, czyli wzmożonej pracy mięśni. Niestety, dzieje się to nie tylko w chwili, gdy uprawia się sport, lecz także np. w momencie kichania czy śmiechu. Łatwo można więc sobie wyobrazić, jak duży dyskomfort to niesie, powodując chociażby obawy o to, czy na pewno mogę spontanicznie okazywać emocje – bo co jeśli gwałtownie się zaśmieję i dojdzie do „wpadki”?

Kolejnym wspomnianym już problemem są zmiany, które pojawiają się w pochwie po porodzie. Często występują wtedy, gdy był on długotrwały lub dziecko miało dużą masę urodzeniową – choć, rzecz jasna, nie tylko! Każdy organizm jest inny, więc w odmienny sposób może reagować na tak obciążające doświadczenie, jakim dla ciała kobiety jest poród. W jego wyniku może dojść do nadmiernego rozciągnięcia ścian pochwy czy też utraty ich elastyczności. Co więcej, jędrność tego obszaru osłabia się także w okresie około menopauzalnym – wtedy zwykle stoją za tym zmiany hormonalne oraz naturalne procesy starzenia się tkanek.

Nie trzeba jednak borykać się z tym wszystkim w skrytości! Dla doświadczonych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej są to problemy, które spotykają na co dzień. A co kluczowe – potrafią skutecznie pomóc w ich łagodzeniu. Jak? Jednym z rozwiązań jest wspomniana już terapia urządzeniem Ultravera HIFU dostępna w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Pozwala ono ujędrnić wewnętrzne ściany pochwy, zwęzić jej średnicę, a także pobudzić procesy, które w naturalny sposób wesprą regenerację tkanek.

Ultravera HIFU – jak działa?

HIFU to skrót od High-Intensity Frequency Ultrasounds – są to zogniskowane ultradźwięki o wysokiej intensywności. To właśnie na ich działaniu opiera się opisywana tu terapia. Emitowane są przez specjalną, dopasowaną pod względem anatomicznym głowicę i mogą docierać do niezwykle sprecyzowanych tkanek, wywołując w nich określone zmiany.

Co ważne, można pracować na różnych głębokościach – głowic jest bowiem kilka, stąd też możliwe jest dotarcie do warstw ścian pochwy położonych na głębokości od 1,5 do 4,5 mm (oznacza to, że możliwe jest działanie także w warstwie mięśniowej). To, jakie dokładnie parametry zostaną ustawione, zależy oczywiście od problemu, z którym zgłasza się pacjentka oraz innych indywidualnych czynników. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic, którzy pracują z urządzeniem Ultravera HIFU od wielu lat, podkreślają, że kluczowe jest właśnie indywidualne podejście – tym bardziej, że mówimy o tak intymnych problemach.

Przywrócić kobiecość – Ultravera HIFU pod lupą

  • Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem opisywanego tu urządzenia? Jak to zostało wspomniane, jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu (jego łagodny stopień), poporodowa rehabilitacja tkanek pochwy i tym samym powrót do prawidłowej wielkości oraz elastyczności jej ścian, a także utrata jędrności tkanek pochwy w okresie menopauzalnym.
  • Co ważne, nie trzeba obawiać się bolesności – zabieg nie wymaga nawet znieczulenia.
  • Nie ma też konieczności zachowywania szczególnej wstrzemięźliwości seksualnej po terapii – wszystko dzięki temu, że nabłonek pochwy nie zostaje w trakcje zabiegu uszkodzony (nie ma więc także żadnego krwawienia)
  • Sesja jest bardzo krótka – trwa zaledwie 30-40 minut.
  • Efekty odczuwalne są zaraz po zabiegu, ale warto pamiętać, że w jego trakcie pobudzane są naturalne procesy regeneracyjne organizmu, jak np. produkcji nowego kolagenu, który odpowiada chociażby za jędrność i elastyczność tkanek. Rezultaty będą więc narastać stopniowo przez kolejnych kilkadziesiąt dni.

Chcesz znaleźć wsparcie w którymś z wymienionych tu problemów? Eksperci z Bieńkowscy Clinic (Bydgoszcz i Częstochowa) wyjaśnią Ci więcej o terapii Ultravera HIFU i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania – sprawdź, jak umówić się na konsultację: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here