Smart Graft

Łysienie pourazowe jest dosyć trudne w leczeniu, nie oznacza to jednak, że nie można w żaden trwały sposób rozwiązać tego problemu i przywrócić pacjentowi atrakcyjny wygląd oraz dobre samopoczucie. Medycyna estetyczna oferuje zaawansowane technologicznie zabiegi, dzięki którym możemy zniwelować ubytki włosów, bez konieczności poddawania się skomplikowanej operacji, jaką jest tradycyjny przeszczep włosów.

Jak przyznają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, Smart Graft to rewolucyjna metoda leczenia łysienia, która daje spektakularne i naturalne efekty, niemożliwe do uzyskania innymi drogami.

Smart Graft – innowacyjna technologia zagęszczania włosów

Smart Graft to system nowej generacji, dedykowany do przeszczepu włosów kobiet, jak i mężczyzn. Mikroprzeszczepy (pojedyncze zespoły mieszkowe) pobierane są najczęściej z tyłu głowy, a przeżywalność pobranych cebulek włosów wynosi nawet 98%, co jest ogromną zaletą tej przełomowej technologii. Brak widocznych blizn sprawia, że pacjenci mogą nosić zarówno krótkie, jak i długie fryzury (linia przeszczepionych włosów jest niemal nie do odróżnienia od naturalnej), bez obaw o sztuczny efekt. Na czym polega procedura Smart Graft?

Leczenie łysienia pourazowego – jak przebiega procedura zabiegowa Smart Graft?

Zanim omówiony zostanie zabieg Smart Graft, warto wspomnieć, jakie są najczęstsze przyczyny łysienia pourazowego? Zwykle pacjenci, którzy zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej z tym problemem, utracili włosy wskutek urazu mechanicznego lub przebyli operację w obrębie głowy. Powstałe w ten sposób blizny, można zamaskować właśnie dzięki inteligentnemu przeszczepowi włosów metodą Smart Graft.

Transplantacja włosów Smart Graft  pomaga również pacjentom, którzy mają kompleksy z powodu łysienia androgenowego (to najczęstsza przyczyna wypadania włosów, ma podłoże genetyczne). System nadaje się też do uzupełnienia ubytków w okolicy brwi, brody, czy na klatce piersiowej.

Jak wygląda zabieg? Lekarz dokonuje mikroprzeszczepów za pomocą specjalnych igieł zabiegowych o średnicach dopasowanych do grubości włosów. Igły działają w ruchu obrotowym, co skraca czas trwania przeszczepu. Separator na końcu igły uniemożliwia wbicie jej na głębokość większą niż 1 mm, co wpływa na większe bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Implantacja włosów do skóry głowy jest bardzo precyzyjna – wszczepione zespoły mieszkowe wyglądają niezwykle naturalnie. Warto podkreślić, że zabieg ten jest jednorazowy. Cała procedura trwa 4-6 godzin. Na korzyść kuracji przemawia też szybki czas gojenia obszaru zabiegowego.

Oczywiście, istnieje kilka przeciwwskazań do przeszczepu włosów metodą Smart Graft, a jest to:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • łysienie plackowate,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciężkie choroby wątroby i nerek,
  • zły ogólny stan zdrowia pacjenta,
  • alergia na preparat stosowany do znieczulenia miejscowego.

Smart Graft – odzyskaj utracone włosy

Podsumowując, zabieg Smart Graft jest prostą, szybką i skuteczną terapią leczenia łysienia pourazowego oraz łysienia o innym podłożu (np. androgenowego, po napromieniowaniu, spowodowanego stanami zapalnymi skóry). Zabieg wykonuje doświadczony lekarz. Wykwalifikowany specjalista pobiera, przechowuje i reimplantuje włosy bez nacięć i szpecących blizn (nie ma konieczności używania skalpela). Zaletą tej bezpiecznej metody jest bardzo krótki okres rekonwalescencji, już po kilku dniach możemy wrócić do normalnego trybu życia, ciesząc się diametralnie odmienionym wizerunkiem.

Chcesz odzyskać dobre samopoczucie, mieć gęste, piękne włosy i zamaskować łysienie pourazowe w naturalny i małoinwazyjny sposób? Zabieg Smart Graft to idealne rozwiązanie Twoich problemów natury estetycznej. Więcej praktycznych informacji na temat przeszczepu włosów tą rewolucyjną metodą znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here