Suplementy diety dla psów

Po suplementy diety sięga naprawdę dużo osób. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w sklepach zoologicznych można znaleźć ich odpowiedniki przeznaczone dla psów. I choć różnego rodzaju kapsułki, tabletki czy też żele nie mogą zastąpić prawidłowej żywienia, to w niektórych sytuacjach mogą okazać się przydatne lub nawet niezbędne. Sprawdź, kiedy warto podać psu suplementy diety.

Skuteczny sposób na uzupełnienie niedoborów

W przypadku stwierdzenia niedoborów warto rozpocząć suplementację. Warto ponadto pamiętać, że niektóre rasy mają tendencje do zaburzeń wchłaniania np. określonych witamin. Suplementy popularnej marki Biovico sklep zoologiczny może mieć w różnych formach, dlatego znalezienie produktu odpowiadającego preferencjom psa nie powinno być problemem. Jest to naprawdę ważne, ponieważ niedobory ważnych składników odżywczych mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu zdrowia zwierzaka lub nieprawidłowego rozwoju. Mogą także być powodem brzydkiego wyglądu sierści czy też nietypowego zachowania.

Wzmocnienie organizmu podczas choroby i rekonwalescencji

W pierwszej kolejności należy oczywiście upewnić się, że zwierzak może przyjmować wybrane suplementy w połączeniu z podawanymi mu lekami. Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, to dobrze dobrane specyfiki mogą wspomóc terapię lub przyczynić się do skrócenia okresu rekonwalescencji np. po przebytej chorobie bądź zabiegu. Co więcej, w przypadku niektórych schorzeń przewlekłych suplementacja produktami z oferty sklepu Zoona.pl może być zalecana nawet przez weterynarza np. w celu złagodzenia dolegliwości lub zahamowania postępów choroby.

Przepis na piękną sierść dla psów wystawowych

Niektóre suplementy mogą przydać się nawet bardzo zadbanym i dobrze odżywionym psom. Tak jak ludzie często sięgają po specyfiki poprawiające kondycję włosów, tak samo dzięki prawidłowej suplementacji można uzyskać efekt lśniącej sierści u pupila. Może to mieć szczególne znaczenie w przypadku zwierzaków biorących udział w różnego rodzaju wystawach i pokazach. Uwagę warto zwrócić także na suplementy stworzone z myślą o skórze psa.

W trosce o kondycję seniora

Wraz z wiekiem u psów zaczynają się pojawiać różnego rodzaju problemy zdrowotne. Niektóre z nich mogą być wynikiem niedoborów składników odżywczych, o które znacznie łatwiej u czworonożnego seniora. Procesy starzenia mogą opóźnić suplementy diety z witaminą E i C. Z kolei witamina B12 może wspomóc trawienie, z którym starsze psy często mają problem. Warto także zaopatrzyć się w produkty na wzmocnienie kości i stawów.

Pokrycie zapotrzebowania w okresie ciąży i karmienia

Samice spodziewające się potomstwa lub karmiące szczenięta przeważnie mają zwiększone zapotrzebowanie na określone składniki odżywcze. Dostarczenie odpowiednich ilości mikro- i makroelementów w pokarmie może być sporym wyzwaniem i właśnie dlatego warto sięgnąć po suplementy diety. Warto pamiętać, że wiele takich specyfików ma pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój płodów i karmionych szczeniąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here