praca za granicą

Nawet kilka tysięcy złotych można uzyskać ze zwrotu podatku z zagranicy. Mało tego, Polacy mogą tego dokonać przez Internet, nie wychodząc z domu. Biuro rozliczeniowe wypełni za nich wszystkie niezbędne formalności. Obowiązkiem podatnika jest tylko dostarczenie wymaganych dokumentów na adres mailowy lub pocztowy. Kto jest objęty obowiązkiem rozliczenia z fiskusem i jak to zrobić?

Niemiecki PIT – zasady obowiązujące w Niemczech

Zeznanie podatkowe jest obowiązkowe dla pracowników, którzy uzyskali dochód przekraczający 10 700 euro oraz osoby mające więcej niż jednego pracodawcę w ciągu okresu podatkowego. Zwrot podatku z Niemiec jest możliwy nawet w ciągu 6 tygodni. Im szybciej wypełni się formalności, tym niemiecki urząd skarbowy szybciej rozpatrzy wniosek. Pomaga w tym fakt, że cała procedura przebiega elektronicznie. 

Termin, który zobowiązuje podatnika na złożenie deklaracji podatkowej, przypada na dzień 31 maja. Jeśli zeznanie podatkowe nie dotrze do urzędu, zostanie wysłane pisemne przypomnienie i wyznaczenie nowego terminu. W przypadku niedotrzymania kolejnego terminu niemiecki system podatkowy przewiduje kary finansowe. 

Ulgi podatkowe, zasiłek przyznawany na dziecko i rozliczenie wspólnie z małżonkiem, to elementy, które składają się na dodatkowe pieniądze, które mogą otrzymać Polacy wyjeżdżający do pracy w Niemczech. Dzięki temu podatnik jest w stanie uzyskać większy zwrot podatku. 

Rozliczenie niemieckiego PIT-a zrobić można samemu lub z biurem podatkowym. Pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/ znajdziesz informacje, jakie dokumenty przygotować do zeznania podatkowego. Wystarczy wysłać je na adres biura, a doradcy wypełnią za nas zeznanie i wyślą do niemieckiego Finanzamt. 

Zwrot podatku z Holandii nawet w 3 miesiące

Rozliczenie podatku z Holandii może trafić na polskie konto bankowe w ciągu 3 miesięcy. Wystarczy złożyć w terminie poprawnie zeznanie podatkowe i gotowe. Osoby, które pracowały w Holandii, otrzymały od swoich pracodawców oświadczenie o okresie pracy oraz skany jaaropgave, czyli karty podatkowej. To najważniejsze dokumenty w zeznaniu podatkowym, które trzeba wysłać do urzędu skarbowego maksymalnie do 1 lipca

Z istotnych kwestii odnośnie zwrotu podatku z Holandii,  można odnotować fakt, że warto dokonywać rozliczenia wspólnie z partnerem fiskalnym, które podniesie wysokość łączną kwotę wypłacanego zwrotu. Dowiedz się więcej na temat rozliczenia podatkowego z Holandii na https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/

Rozliczenie PIT bez wychodzenia z domu

W celu szybkiego i bezproblemowego zwrotu podatku skontaktuj się z biurem podatkowym, które pomoże ci wypełnić wszystkie formalności i doradzi, jak uzyskać większą kwotę zwrotu. Doradcy podatkowi staną na wysokości zadania, a ty nie będziesz stresować się przebiegiem procedury, która może się wydawać skomplikowana, jeśli przechodzi się ja po raz pierwszy. Wyślij więc dokumenty na adres biura podatkowego i czekaj na pieniądze ze zwrotu podatku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here