Jakie najlepsze łóżko do pokoju dla dwóch pociech?

0
22426

Jeśli w jednym pomieszczeniu musisz pomieścić rodzeństwo, to ważne jest przede wszystkim to, aby każde z nich miało swoją prywatną przestrzeń. Dzięki temu skutecznie wyciszą się i wypoczną. Doskonale poradzisz sobie z tym zadaniem, jeśli zdecydujesz się na wygodne, a do tego praktyczne łóżka. Przekonaj się, jakie modele warto wybrać do pokoju dziecięcego.

4 przykłady łóżek do pokoju rodzeństwa

Osobne łóżka pojedyncze

Klasyczne rozwiązanie, czyli dwa pojedyncze łóżka – bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych opcji. W końcu zapewnia każdemu dziecku sporo przestrzeni do odpoczynku i snu. Jednocześnie osobne łóżka zajmują dużo wolnej przestrzeni, dlatego takie meble sprawdzą się jedynie wtedy, gdy do masz do dyspozycji większy pokój. Wówczas zyskasz pewność, że nie przytłoczą wnętrza. Ewentualnie możesz skorzystać z takich łóżek w przypadku mniejszych dzieci. Wówczas te meble są nieco krótsze od wersji dla dorosłych, więc dużo łatwiej jest zmieścić tam także inne wyposażenie.

Łóżka piętrowe

Bez wątpienia drewniane łóżko piętrowe to najpopularniejszy wybór w przypadku pokoju dla rodzeństwa. W końcu pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo przestrzeni, a jednocześnie każde dziecko zyskuje sporo prywatności. Zwróć również uwagę na oryginalny wygląd poszczególnych łóżek piętrowych. Do wyboru są zarówno klasyczne modele, jak i te wyjątkowo oryginalne, przypominające domek. Dzięki temu z łatwością możesz dopasować poszczególne warianty do wieku dzieci. Ciekawym rozwiązaniem są także łóżka piętrowe ze schodkami – w każdym z nich ukryte są szuflady. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzi się drewniane łóżko piętrowe z gęstymi szczebelkami, ponieważ skutecznie zminimalizuje to ryzyko utknięcia czy ześlizgnięcia.

Wysokie łóżko z biurkiem

Szukasz nieco bardziej oryginalnych rozwiązań? W takim razie zdecyduj się na wysokie łóżka, na które dzieci wspinają się po schodkach lub wchodzą na drabinie. To dobra alternatywa dla modeli piętrowych. Wówczas zamiast drugiego łóżka zyskujesz przestrzeń na biurko, czyli mebel tak niezbędny w przypadku dzieci, chodzących już do szkoły. Poza tym ten rodzaj łóżka sprawdzi się w pokoju rodzeństwa, bo możesz postawić dwa takie warianty lub jeden model połączyć z wolnostojącym łóżkiem.

Wysuwane łóżko

Szczególnie małe dzieci będą zachwycone wysuwanym łóżkiem. Wtedy maluchy mogą spać koło siebie, co dam im jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie zaoszczędzisz sporo miejsca, bo za dnia możesz bez problemu schować jedno łóżko pod drugie. W ten sposób zyskasz naprawdę dużo przestrzeni do zabawy i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here