fot.unsplash.com

Życie nie zawsze wygląda tak jakbyśmy chcieli. Nasza figura nie jest idealna, cera woła o pomstę do nieba, a my po raz kolejny jesteśmy spóźnieni do pracy bo włosy wcale nie chcą z nami współpracować. Co z tym wszystkim zrobić? Najlepiej to zmienić! Wiele osób ma jednak problem z długotrwałymi zmianami, zwłaszcza jeśli efektów nie widać. Właśnie dlatego zachęcamy cię do podjęcia wyzwania. Daj sobie dwa tygodnie, w których naprawdę zadbasz o siebie, sama przekonasz się, jak wiele może to dać. Co zawrzeć w takim wyzwaniu? 

14-dniowe wyzwanie: dieta

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od diety. Ma ona ogromny wpływ na nasze zdrowie, cerę, samopoczucie czy też wagę. Zamiast odgrzewać pizzę w mikrofalówce, postaw na zdrowy, zbilansowany posiłek. Nie kupuj już gotowych kanapek w Żabce, zrób je samodzielnie. Wyjdzie ci to nie tylko taniej, ale także i zdrowiej. Spokojnie, przecież to tylko 2 tygodnie, prawda? Na pewno znajdziesz na to czas.

fot.unsplash.com

14-dniowe wyzwanie: ćwiczenia

W sieci istnieje wiele filmików, które poinstruują cię krok po kroku, jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać. Możesz także wykupić na ten okres karnet na siłownię – wybór należy do ciebie. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ nie tylko na naszą wagę czy sylwetkę, ale także i samopoczucie. Zmotywuj się do działania! Załóż na siebie wygodne dresy, na nogi wrzuć sportowe obuwie i pójdź biegać, zabierz psa na długi spacer, zacznij ćwiczyć w domu! Możliwości jest naprawdę sporo, znajdź coś, co ci się podoba.

14-dniowe wyzwanie: pielęgnacja

Masz dość ciągle suchej skóry, wyprysków, przebarwień i innych niedoskonałości? Zadbaj o swoją cerę! Możesz zastosować zwykłą, codzienną pielęgnację, bądź tę koreańską. Obie powinny się bardzo dobrze sprawdzić! Każdego dnia zadbaj o odpowiedni demakijaż, najlepiej produktem na bazie oleju, następnie przejdź do oczyszczania, toniku, kremu oraz kremu pod oczy. Dwa do trzech razy w tygodniu zastosuj także maseczkę na twarz oraz peeling. Twoja skóra z pewnością ci podziękuje. Nie zapomnij także o włosach, jak i całym ciele. Używaj odżywek, balsamów i olejków.

14-dniowe wyzwanie: organizacja

Przez te 2 tygodnie, zorganizuj swój czas. Najwyższa pora skończyć z wiecznym spóźnieniem się, pracą do późnych godzin, brakiem sprzątania i kupą naczyń do zmywania. Weź w dłoń kalendarz, zarówno sprawdzi się ten książkowy, jak i aplikacja w telefonie. Zapisz w nim wszystkie czynności, które musisz wykonać. Stwórz listę zadań na konkretny dzień, a także tą tygodniową i weź się do pracy.

fot.unsplash.com

14-dniowe wyzwanie: relaks

Znajdź chwilę na zorganizowanie swojej szafki z przyprawami w kuchni. Może przeglądnij swoją szafę w poszukiwaniu ubrań zapomnianych, ale wciąż ładnych i modnych? Wymyśl nową stylizację, zrób sobie pokaz mody. Odetnij się na cały dzień od telefonu. Posłuchaj nowego podcastu w drodze do pracy. Zakup nową książkę i rozsiądź się z nią wygodnie na balkonie. Możliwości jest naprawdę sporo. Każdego dnia powinnaś wygospodarować choćby 30 minut czasu, który jest tylko i wyłącznie twój. Możesz z nim zrobić cokolwiek chcesz – wykorzystaj to!

14-dniowe wyzwanie: odpoczynek i sen

Masz problem z produktywnością? A może każdej nocy budzisz się myśląc o zbliżających się terminach? W ciągu tych dwóch tygodni postaw na sen. Lepsze samopoczucie jest zdecydowanie bardziej potrzebne niż ten kolejny odcinek ulubionego serialu. Nic się nie stanie jeśli obejrzysz go jutro, naprawdę. Połóż się spać o wyznaczonej przez siebie godzinie, telefon odłóż na bok i po prostu leż. Możesz w głowie układać sobie ciekawe scenariusze na zakończenie ulubionego serialu lub knuć teorie spiskowe przeciwko Kasi z działu finansów, która tak działa ci na nerwy.

14-dniowe wyzwanie: oddaj się swoim pasjom

Każdy z nas ma coś, co go kręci, zapewne ty tak samo. Hobby to nie tylko dobry sposób na nudę, ale także ma ogromny wpływ na nasz rozwój. W ciągu dnia brak ci czasu na ulubione zajęcia? Znajdź go lub weekend wykorzystaj na ulubiony sport czy szycie, a nie na sprzątanie kuchni, możesz to przecież zrobić na raty, w trakcie tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here