czego nie kupować na aliexpress
fot.unsplash.com

Aliexpress to świetna strona z wieloma gadżetami i przedmiotami w bardzo przystępnych niskich cenach. Kupują na niej już prawie wszyscy. Pisaliśmy już o tym co warto zakupić poprzez Aliexpress, teraz czas na to czego unikać. 

Czego nie kupować na aliexpress? Kosmetyki

Pierwszym i najważniejszym „zakazem” są oczywiście kosmetyki. Makijaż choć wspaniały, często potrafi być bardzo drogi, zwłaszcza jeśli celujemy w górne półki. Aliexpress jednak nie jest dobrym miejscem, aby zaoszczędzić i wydać nieco mniej na nowy podkład czy paletkę.

czego nie kupować na aliexpress
fot.unsplash.com

Internet, aż huczy od informacji, oskarżeń i podejrzeń, jednak głównym powodem, aby unikać kosmetyków z aliexpress jest brak jasnego i prostego składu. Niestety nie do końca wiemy co znajduje się w kosmetykach, które do nas lecą czy płyną. Unikajcie więc ich, jako że mogą zrobić wam dużą krzywdę.

Czego nie kupować na aliexpress? Ubrania

Ubrania to kolejna rzecz, której raczej powinniście unikać. Oczywiście nie każdy produkt będzie zły. Często jednak, sprzedawcy na aliexpress wrzucają zdjęcia przerobione, retuszowane czy nie swoje. Po otworzeniu paczki okazuje się, że krój jest inny, kolor też, a materiał wygląda na bardzo tani.

Właśnie dlatego przy początkowych zakupach odradzamy wam zakup ubrań. Jeśli nie są to wasze pierwsze zakupy, zapewne wiecie czego unikać, jak nie nadziać się oszustwo czy fałszywe zdjęcia produktów. Oczywiście wszystko kupujecie na własną odpowiedzialność.

Czego nie kupować na aliexpress? Kosmetyki pielęgnacyjne, maseczki itp.

Kosmetyki pielęgnacyjne to kolejne produkty, które potrafią sporo kosztować, jednak nie powinniśmy szukać tańszych zamienników na tej chińskiej stronie. Choć zapewne znajdzie się kilka „perełek”, które są sprawdzone i działają cuda, zdecydowana większość z nich nie robi nic lub może nawet wam zaszkodzić.

Jeśli chcecie zaoszczędzić kilka czy nawet kilkanaście złotych na kosmetykach do pielęgnacji polecamy wam zrobić je samemu lub wykorzystać do nich produkty, które macie we własnym domu jak np. olej kokosowy do demakijażu czy płatki róż do toniku różanego.

Czego nie kupować na aliexpress? Elektronika

Elektronika to tak zwany „hit or miss”. Może okazać się, że tani aparat czy kamera będzie wam działać świetnie przez wiele lat, jednak oczywiście nie musi tak być. Zatem czy naprawdę warto ryzykować dla zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych?

czego nie kupować na aliexpress
fot.unsplash.com

Kolejnym problemem przy zakupie elektroniki może być brak gwarancji lub brak możliwości z niej skorzystania. Nawet jeśli sprzedawca zaoferował wam gwarancję, problem pojawi się w momencie, w którym będziecie musieli używany sprzęt odesłać mu do chin. Cena takiej wysyłki może być nieopłacalna lub droższa niż sam produkt.

Czego nie kupować na aliexpress? Podróbki

Aliexpress, aż kipi od podróbek. Niestety jest ich tam naprawdę sporo. Zauważyliście bokserki, które łudząco przypominają te od Calvina Kleina, ale nie ma na nich napisu? Wchodzicie w opinie i ludzie wrzucają realne zdjęcia produktu z nazwą marki na gumce? Gratulacje, właśnie znaleźliście podróbkę.

Często sprzedawcy idą nawet o krok dalej i tworzą ukryte aukcje gdzie kupujecie np. balony, a przychodzi wam portfel z logiem Gucci. Odradzamy kupowanie podróbek, nie tylko ze względu na jakość produktu, ale także ze względu na moralność.

Czego nie kupować na aliexpress? Gadżety erotyczne

Ostatnią rzeczą na naszej liście, jednak nie najmniej ważną, której nie polecamy kupować a aliexpress są gadżety erotyczne, zwłaszcza te z niskich półek cenowych jak np. wibrujące jajeczka, które kosztują około 5-6 złotych. Youtuberka Pink Candy nagrała na swoim kanale całą recenzję takich tanich gadżetów erotycznych, co serdecznie polecamy obejrzeć.

Gadżety erotyczne z aliexpress są często wykonane z tanich materiałów, plastiku itp. Takiego produktu nie jesteście w stanie dokładnie wyczyścić, co jest kluczowe jeśli dotykają one waszych miejsc intymnych. Jeśli chcecie wzbogacić swoje życie erotyczne przy pomocy aliexpress polecamy wam przykładowo kajdanki, pejcze czy opaski na oczy. Te produkty są znacznie bezpieczniejsze, jako że nie musicie ich porządnie odkażać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here