kosmetyki

Kosmetyki dla mężczyzn różnią się składem od tych dla kobiet z jednego, prostego powodu. Skóra mężczyzn ma specyficzne wymagania ze względu na jej budowę – jest zwykle grubsza, pokryta zarostem i bardziej tłusta od delikatnej damskiej cery. Specyficzne potrzeby męskiej skóry można spełnić przy pomocy zaledwie kilku podstawowych produktów o konkretnym zastosowaniu i składach. Jak skompletować niezbędnik pielęgnacyjny i stworzyć prawdziwie męską kosmetyczkę do zadań specjalnych?

Różnice biologiczne pomiędzy męską a kobiecą skórą wymagają stosowania różnego rodzaju kosmetyków, by prawidłowo i kompleksowo zadbać o skórę twarzy i ciała. Oczywiście wśród wielu mężczyzn nadal funkcjonuje przekonanie, że do pielęgnacji męskiej skóry wystarczy woda z mydłem, jednak obecna, powszechna wiedza na temat kosmetyków i codziennej higieny pozwala nam sądzić, że istnieją lepsze sposoby na zadbanie o męską skórę i dobre samopoczucie na co dzień. Jakie produkty powinny więc znaleźć się w męskiej kosmetyczce?

Codzienna pielęgnacja męskiej skóry

Do codziennego oczyszczania skóry twarzy i ciała mężczyznom często polecany jest jeden żel pod prysznic. Nie ma w tym nic złego, o ile składniki kosmetyku nie uszkadzają hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry twarzy, niezbędnej do zapewnienia zdrowego wyglądu i odczuwalnego komfortu na co dzień. W większości przypadków warto jednak zadbać o odpowiedni dla rodzaju cery żel przeznaczony specjalnie do mycia twarzy. Dobrze dobrany kosmetyk pozwoli pozbyć się problemów z przetłuszczaniem się skóry, powstawaniem zaskórników, wyprysków lub podrażnień. Po umyciu skóry rano i wieczorem warto zastosować krem do twarzy dobrany rodzajem do potrzeb i wieku skóry. Dobrze nawilżona skóra pozwala pozbyć się nieprzyjemnego uczucia napięcia naskórka i zmniejszyć podrażnienia. Żel pod prysznic można natomiast stosować także do mycia włosów, jeśli jego skład i przeznaczenie na to pozwalają, a włosy są na tyle krótkie i nie wymagają innego rodzaju pielęgnacji.

Pielęgnacja po goleniu

Męska skóra „wyposażona” jest zwykle w zarost pojawiający się na twarzy i wymagający golenia, a przynajmniej regulowania. Skóra po goleniu nawet najlepszą maszynką lub golarką bywa podrażniona. Po goleniu należy w odpowiedni sposób zadbać o skórę, by uniknąć podrażnień i zaczerwienień. Z pomocą przychodzą kosmetyki po goleniu – żele i balsamy, które łagodzą i koją skórę, pozostawiając na niej warstwę ochronną i piękny, świeży zapach. Żele po goleniu np. od Avon mogą współgrać nutą zapachową ze stosowanym na co dzień dezodorantem i perfumami, co wzmacnia ich działanie.

Męski zapach

Wspomniane wcześniej kosmetyki do pielęgnacji skóry po goleniu są często dostępne w zestawach z perfumami i dezodorantem lub żelem pod prysznic o tej samej nucie zapachowej. Na co dzień warto zadbać o posiadanie w męskiej kosmetyczce dezodorantu antyperspiracyjnego zapobiegającego nadmiernemu poceniu, by w każdej sytuacji zachować pewność siebie i uczucie świeżości. Perfumy dopasowane zapachem do dezodorantu pozwolą poczuć się elegancko i z klasą na co dzień, nawet jeśli intensywnie uprawiamy sport lub mamy stresującą pracę.

Męska kosmetyczka może zawierać zaledwie kilka produktów, jednak ważne, by wybrać te o konkretnym działaniu, dobrane do indywidualnych potrzeb cery, zapewniające komfort i pewność siebie każdemu mężczyźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here