hybrydy
fot.unsplash.com

Zadbane dłonie są bardzo ważnym elementem naszej prezentacji. Często jednak zwykłe lakiery wyglądają efektownie zaledwie przez kilka dni, a później cały proces malowania musicie powtórzyć od nowa. Jest to oczywiście bardzo czasochłonne. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na hybrydy. 

Jak rozpocząć przygodę z hybrydami w domu? Paznokcie hybrydowe w domu

Zwykły lakier utrzymuje się na naszych paznokciach maksymalnie kilka dni. Po tym czasie jest on już wyszczerbiony, schodzi i wygląda nieestetycznie. Lakier hybrydowy natomiast utrzyma się na paznokciach naprawdę długo i gdyby nie odrost spokojnie moglibyśmy cieszyć się nim przez wiele miesięcy. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na wykonanie paznokci tą metodą.

Jest to świetny sposób dla wszystkich tych z was, którzy lubią mieć pomalowane, piękne paznokcie, a zwyczajnie nie mają czasu, aby co kilka dni siadać, zmywać, malować od nowa i jeszcze czekać, aż lakier wyschnie. Tutaj również hybryda króluje, jako że wkładamy ją do mapy na kilkadziesiąt sekund i paznokcie mamy gotowe.

Hybryda oczywiście wymaga nieco wprawy. W sieci znajdziecie wiele filmików, pokazujących jak prawidłowo ją wykonać, jak uzyskać krzywą C oraz nie zalać skórek. Praktyka czyni mistrza. Oczywiście kolejną zaletą hybryd jest możliwość przedłużenia paznokcia np. na tipsie lub za pomocą formy i żelu. Jest to trudne, jednak po kilkunastu próbach na pewno dojdziecie do perfekcji.

hybrydy
fot.unsplash.com

Dla tych z was, którym nauka idzie opornie również mamy radę. Istnieją specjalne kursy, za które płacicie, a następnie krok po kroku uczycie się jak wykonywać manicure hybrydowy w domu. Koszt takich warsztatów szybko może wam się zwrócić, jeśli postanowicie za opłatą wykonywać paznokcie znajomym, rodzinie czy nawet w przyszłości założycie własną firmę i zdobędziecie grono oddanych klientek.

Hybryda krok po kroku. Zestaw do hybryda

Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z hybrydą macie dwie opcje: pojedynczy zakup produktów indywidualnie lub zakup zestawu. Co się bardziej opłaca? Jakie są ceny? Co jest wam potrzebne do wykonania pięknego manicure w zaciszu swojego własnego domu? Odpowiadamy!

Zacznijmy od najważniejszego – lampa do hybryd. Bez niej cały proces zwyczajnie się nie uda. Lampę najlepiej wybrać nie tylko na podstawie ceny czy wyglądu, ale także mocy. Najlepszą opcją będzie ta o mocy co najmniej 36W. Kosztuje już od kilkudziesięciu złotych. Kolejnym krokiem są produkty takie jak:

  • pilniki i polerka (ok. 15 zł za oba),
  • waciki bezpyłowe (ok. 14 zł za 500 sztuk),
  • baza (ok. 20 zł)
  • lakiery hybrydowe (ok. 20 zł),
  • top (ok. 20 zł),
  • cleaner (ok. 25 zł za 1000 ml).

Gotowy zestaw znajdziecie już za około 140 zł. Oczywiście im więcej lakierów, produktów i im lepsza jakość lampy, tym droższy zestaw. Ciężko jasno określić czy kupno zestawu opłaca się bardziej niż zakup pojedynczych produktów. Aby to sprawdzić, najlepiej wziąć kartkę i długopis, wybrać, co nas interesuje, porównać ceny np. na allegro czy sprawdzić OLX, aby odkupić coś za grosze. W gotowych zestawach zazwyczaj znajdziecie kilka kolorów lakierów. Zazwyczaj są to kolory dobrane przez firmę, nie przez was. Istnieje więc ryzyko, że zwyczajnie wam się nie spodobają. Decyzja należy do was.

Do czego służy top do hybryd? Czy bazę się odtłuszcza?

Top do hybryd służy do zabezpieczenia manicure i przedłużenia jego trwałości. Zwykły lakier sam w sobie trzymać się będzie krócej, jeśli nie nałożymy na niego bezbarwnego produktu. Podobnie jest z hybrydami. Top coat utwardza rozprowadzony na paznokciu lakier.

hybrydy
fot.unsplash.com

Podczas wykonywania manicure hybrydowego, używamy dość dużo odtłuszczacza, czyli cleanera. Paznokcie nieprzetarte tym produktem, będą się kleić absolutnie do wszystkiego, nawet po utwardzeniu ich wielokrotnie. Cleaner w sytuacji awaryjnej możecie zastąpić alkoholem lub płynem do odkażania ran. Bazę nakładamy na samym początku całego procesu i odtłuszczamy ją przy pomocy cleanera oraz wacika bezpyłowego. Dopiero po tym kroku przystępujemy do nakładania koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here