manicure w domu
fot.unsplash.com

Każda osoba powinna mieć zadbane dłonie, a w szczególności paznokcie. Brud, przebarwienia czy obgryzione skórki nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale także niehigienicznie. Aby poprawić stan swoich paznokci, możecie udać się do kosmetyczki lub manicurzystki, lub zrobić to samemu w domu. Sami sprawdźcie jak proste to jest!

Manicure w domu – krok pierwszy: dbanie o dłonie

Żaden, nawet najlepszy, kosmetyk na naszej twarzy nie będzie wyglądał dobrze, jeśli wcześniej nie zadbamy o naszą cerę. Makijaż będzie wtedy wyglądał nieestetycznie czy nawet niechlujnie. Podobnie jest oczywiście z dłońmi. Poza pięknymi czerwonymi czy czarnymi paznokciami zadbać musimy oczywiście o skórki, płytkę paznokcia oraz same dłonie. Jak to zrobić?

Przede wszystkim pamiętajcie o myciu rąk. Po posiłku, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety czy nawet po sprzątaniu. Chemia domowa nie zastąpi nam wody i mydła. Brud spod paznokci usuwajcie pilnikiem. Zajmie to zaledwie kilka sekund, a przyniesie piękny efekt. Higiena powinna być kluczowym elementem naszego dnia.

manicure w domu
fot.unsplash.com

Manicure w domu – krok drugi: krem do rąk

Kremy do rąk często kojarzą nam się z naszą babcią lub sięgamy po nie dopiero w momencie, w którym nasze ręce zaczynają pękać, bolą i są suche. Nie powinniśmy tak robić. Kremu do rąk, podobnie jak np. kremu do twarzy podczas pielęgnacji, nie powinniśmy zapominać i pomijać.

Zarówno przez internet jak i stacjonarnie w sklepach znajdziemy wiele fajnych, a jednocześnie tanich kosmetyków. Krem do rąk wcale nie musi kosztować nas miliony monet. Są one tanie i bardzo łatwo dostępne, a również ich rozmiar pozwoli wam na wrzucenie ich do torebki, plecaka czy walizki. Nie posiadacie więc żadnej wymówki.

Manicure w domu – krok trzeci: obcinanie paznokci

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest oczywiście obcinanie paznokci, a nie obgryzanie ich. Obgryzanie paznokci jest nie tylko szkodliwe dla was, jak i dla samego paznokcia, ale także nieestetyczne. Paznokcie możecie skrócić przy pomocy oczywiście nożyczek do paznokci czy cążków, a następnie użyć pilnika, aby były one „miękisze” na końcach.

Jak długie paznokcie powinno się mieć? Wszystko zależy oczywiście od was, waszych preferencji i miejsca waszej pracy. Osoby pracujące w gastronomi często nie mogą sobie pozwolić na długie szpony z hybrydą. Ci z was, którzy pracują w biurowcach, na własnej działalności czy w firmie, która nie ma nic przeciwko pomalowanym długim paznokciom, mają większe pole do popisu.

Manicure w domu – krok czwarty: skórki

Obgryzione, pokaleczone i krwawiące skórki nie tylko nie wyglądają nieestetycznie, ale także są bardzo bolesne. Zwłaszcza jeśli zanurzymy dłoń w czymś co zacznie nas sczypać. Jak więc dbać o skórki, aby uniknąć tego? Macie kilka opcji. Martwy naskórek wokół paznokcia możecie usunąć przy pomocy specjalnych cążków stworzonych właśnie do tego.

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziecie również całe zestawy specjalistycznych sprzętów do manicure z frezarką, cążkami itp. Nie są one drogie, możecie spokojnie zmieścić je w bagażu podczas podróży, a zdecydowanie ułatwią cały proces. Poza obcięciem czy spiłowaniem martwego naskórka należy także pamiętać, aby o niego zadbać. Tutaj rozwiązaniem może być krem do rąk i paznokci lub olejek na skórki, dostępny w sieci i np. w Rossmanie.

manicure w domu
fot.unsplash.com

Manicure w domu – krok piąty: malowanie paznokci

Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym krokiem jest malowanie paznokci. Oczywiście ten krok nie jest obowiązkowy dla wszystkich. Jeśli jednak lubicie zaszaleć w kolorach czy też zwyczajnie czujecie się lepiej z lakierem na paznokciach, do dzieła. Lakiery kupimy już od kilku złotych w zdecydowanej większości sklepów. Należy jednak pamiętać, że dość szybko schodzą, zwłaszcza jeśli często moczymy nasze dłonie w trakcie dnia.

Możecie również zdecydować się np. na hybrydę. Tutaj macie dwie opcje: wizyta u kosmetyczki/manicurzystki lub samodzielne wykonywanie ich w domu. Oczywiście do lakierów hybrydowych potrzebny jest wam zestaw przyborów jak np. lampa, baza, top i pilniki, jednak na dłuższą metę jest to zdecydowanie duża oszczędność. Wybór należy do was.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here