szminka
fot.unsplash.com

Dobrze wykonany makijaż potrafi odmienić całkowicie naszą twarz lub tylko podkreślić nasze atuty. Szminka czy pomadka nada się zarówno do mocniejszych makijaży jak i tych prostych, naturalnych czy makijaż „no make-up”. Jak dobrać kolor pod nas tak, aby wyglądać zjawiskowo?

Jak dobrać kolor szminki?

Istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy doborze koloru pomadki. Pamiętajcie jednak, że nie są to zasady sztywne, których musicie się od A do Z trzymać. Jeśli pasuje wam jakiś odcień, lubicie go, czujecie się w nim dobrze, a nie jest on zgodny z przedstawionymi przez nas zasadami, nic złego się nie dzieje.

Makijaż jest pasją, wyrażeniem siebie, a nie zadaniem z matematyki, w której podane mamy wzory i nie możemy ich zmienić. Jeśli chcecie pomalować swoje usta na czarno, a idziecie tylko do warzywniaka po pomidory, zróbcie to! To wy macie się dobrze czuć.

szminka
fot.unsplash.com

Jeśli jednak nie macie kompletnie pojęcia jak zabrać się za kupno pomadki czy szminki lub dopiero kompletujecie swoje pierwsze kosmetyki, te wskazówki pomogą wam wybrać produkt, który będzie pasował do waszej cery i urody.

Jak dobrać kolor pomadki? Ciepłe i zimne odcienie skóry

Pierwsza zasada mówi o tym, że jeśli nasza cera jest ciepła, powinniśmy decydować się na ciepłe kolory, jeśli zimna to na zimne. Jak sprawdzić, czy należymy do ciepłych, czy do zimnych? Jest to bardzo proste.

Jeśli należymy do ciepłych nasza cera będzie złota, włosy w ciepłych odcieniach, a żyły na naszych nadgarstkach będą bardziej zielone. Jeśli jednak należymy do zimnych odcień naszej skóry będzie chłodny, będziemy opalać się na różowo, a żyły na nadgarstkach będą niebieskie.

Oczywiście nie jest to zasada, której powinniśmy czy nawet możemy się sztywno trzymać. Jeśli naturalnie jesteśmy ciepłe, jednak pofarbujemy włosy nasz wygląd się zmienia. Osoby z zimną karnacją mogą również korzystać z samoopalaczy. Ważna jest więc elastyczność.

szminka
fot.unsplash.com

Dobór koloru na co dzień, a dobór koloru na wyjścia. Czym się różni?

Oczywiście w codziennym makijażu większość z nas stosuje inne kolory pomadek czy szminek niż w makijażu wyjściowym, na większe okazje. Codzienny kolor kojarzyć nam się będzie z beżami czy różami, natomiast wyjściowy głównie z czerwienią.

Właśnie dlatego przedstawimy wam zarówno te odcienie do użytku codziennego, jak i te, które zastosujecie na wyjścia. Po raz kolejny przypominamy jednak, że nie ma absolutnie nic złego w nałożeniu czerwieni bez okazji czy w wyjściu na imprezę w zwykłym kolorze nude.

Dobór odcienia dla osób zimnych, a dobór dla osób ciepłych

Jeśli jesteście osobą o chłodnym czy zimnym typie skóry, macie popielaty, platynowy czy może srebrzysty kolor włosów, zalecane są kolory takie jak: brudny róż, śliwkowy czy kolor wina. W sklepach warto zwracać uwagę na te produkty, które mają przewagę koloru niebieskiego, czyli chłodnego.

W przypadku osób ciepłych, ze złotym odcieniem włosów czy kolorach typu orzechowy, czy miodowy brąz, warto stawiać na odcienie z przewagą żółtego lub pomarańczowego. Osoby ciepłe będą pięknie wyglądać w ciepłej czerwieni, pomarańczach, beżach czy nawet brązach.

Czego unikać podczas wyboru szminki lub pomadki?

Teraz gdy wiemy już jak dobrać kolor pod naszą urodę, warto wspomnieć także o tym czego powinniśmy unikać, kupując czy wybierając dany produkt. Oczywiście nie są to jasne i twarde zasady, których musimy trzymać się w stu procentach.

Nie kupujcie kosmetyków pod wpływem impulsu czy za rekomendacją koleżanki o innym typie urody. Każdy produkt powinniście w miarę możliwości przetestować np. używając testera w sklepie. Często nasza koleżanka czy przyjaciółka np. o chłodnej urodzie wygląda zjawiskowo w pomadce, która nam absolutnie nie pasuje.

Podsumowując: nie ma zasad, których powinniśmy się sztywno trzymać i których absolutnie nie wolno łamać. Jeśli czujecie się w czymś dobrze to super i tyczy się to nie tylko koloru pomadki, ale także innych kosmetyków, ubrań czy włosów. Najważniejsze jest dobre samopoczucie i pewność siebie, bez tego żaden makijaż czy strój nie będzie dobrze wyglądał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here