brwi
fot.unsplash.com

Brwi są bardzo ważną częścią naszej twarzy. Nadają jej kształtu oraz charakteru. Regulowanie brwi jednak dla wielu osób jest sprawą ciężką i bolesną, a wyrywanie brwi pojedynczo pęseta wydaje się być zadaniem karkołomnym. Wcale jednak nie musi tak być.

Malowanie brwi jest kluczowym elementem, aby cały nasz makijaż był spójny i wyglądał efektownie. Jeśli nasze brwi są już wyregulowane i przycięte, cały ten proces będzie dla nas znacznie łatwiejszy. Jak regulować brwi?

Regulowanie brwi: wosk lub plastry

Poza standardową i wszystkim znaną pęsetą, do regulacji brwi możemy również wykorzystać inne produkty. Niektóre z nich będą znacznie szybsze i zajmą nam mniej czasu. Jakie to urządzenia?

Wosk do regulacji brwi. W sklepach znajdziemy szeroki wybór wosków lub plasterków do depilacji wąsika lub dedykowane specjalnie do brwi. Możemy śmiało ich użyć. Choć ból może wydawać się nie do zniesienia, wcale taki nie jest i co ważniejsze czujemy go tylko raz, a nie tak jak w przypadku pensety – pojedynczo. Jak ich używać?

brwi
fot.unsplash.com

Potrzebować będziemy roztopionego wosku, plastów lub pasty cukrowej. W zalezności od produktu, różne będą metody nakładania. W przypadku plastu jedynie przyklejamy go do twarzy, a następnie odrywamy. Jeśli chodzi o wosk lub pastę cukrową, przyda nam się patyczek np. higieniczny. Po nałożeniu musimy odczekać kilka lub kilkanaście minut, w zalezności od produktu. Najlepiej będzie tutaj sprawdzić w instrukcji. Po wyschnięciu całośc odrywamy.

W przypadku ciężkich lub małych brwi możliwe, że będziemy musieli efekt poprawić przy pomocy pęsety. Jednakże wcale nie jest to krok obowiązkowy. Wszystko zależy od tego jak chcemy aby wyglądały nasze brwi i jaki rezultat finalny będzie nas satysfakcjonował.

Regulowanie brwi: nitka

Kolejnym ze sposóbów na piękne i proste regulowanie brwi jest użycie nitki. Tą metodę możemy spokojnie zastosować sami, we włanym domu. Nitkę zawiązujemy na supeł, a następnie oplatamy ją wokół swoich dwóch palców. Na środku kilkukrotnie ja krzyżujemy. Włoski usuwamy rozszerzając i zwężając skręt. W tym wypadku najlepiej będzie zerknąć np. na Youtubie jak ktoś inny to wykonuje, jako że metoda jest ciężka do opisania.

Wiele osób twierdzi, że używanie nitki jest nie tylko szybsze, ale także i mniej bolesne i nie podrażnia aż tak skóry, dlatego poleca się ją dla osób z wrażliwą cerą, skłonną do czerwienienia przy używaniu wosku czy pęsety.

Nitka usunie każdy włosek, nawet ten najmniejszy, którego pęseta nie potrafi złapać. Na początku zabieg ten może wydawać nam się trudny, jednak po kilku próbach, gdy dojdziemy do wprawy, możemy wykonać go w zaledwie kilka minut.

Jak regulować brwi?

Regulacja brwi wcale nie jest trudnym zadaniem, wystarczy jedynie trzymać się kilku ważnych i kluczowych wytycznych. Aby okreslić jaki kształt naszych brwi powinniśmy posiadać potrzebne nam będzie: ołówek lub pędzelek oraz kredka do makijażu np. do ust czy oczu, ważne aby była w innym, mocnym kolorze, a nie w kolorze naszych brwi.

brwi
fot.unsplash.com

Pędzelek przykładamy do lewego skrzydełka nosa, środkowa część powinna przechodzić przez wewnętrzny kącik naszego oka, a końcówka wskazywać nam będzie początek naszej brwi. Zaznaczamy kredką ten punkt. Pędzelek przesuwamy następnie tak aby przechodził przez W końcowym etapie pędzelek powinien wciąż środek naszej spojówki, gdy patrzymy na wprost, ten punkt będzie wyznaczał nasz łuk brwiowy, czyli miejsce w którym nasza brew powinna się łamać i schodzić w dół. W ostatnim kroku pdzelek powinien nadal przylegać do lewego skrzydełka nosa, natomiast jego środek przechodzić przez zewnętrzny kącik naszego oka. Końcówka pędzelka będzie wyznaczać punkt, w którym nasza brew powinna się kończyć.

Cały proces powtarzamy jak obicie lustrzane po prawej stronie naszej twarzy i gotowe. Teraz możemy zabrać się za obrysowanie kształtu brwi, który chcemy osiągnąć. Do tego warto zaczerpnąć inspiracji w internecie lub zakupić specjalny szablon np. w rossmanie lub w naturze.

Jeśli mimo wszystko nie czujecie się wystarczająco pewnie, aby zrobić to sami nic straconego. Dobra i doświadczona kosmetyczka za zabieg regulacji brwi weźmie jedynie kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych i dobierze wam odpowiedni kształt, a nawet wykona hennę, jeśli będziecie tego chcieli. Po takiej wizycie wcale nie musicie co miesiąc czy co dwa tygodnie wracać. Odrastające włoski będą krótsze, co sprawi, że łatwo je zauważycie i usuniecie np. za pomocą pęsety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here