Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów dla swojego typu włosów

Na rynku jest wiele dostępnych modeli szczotek do włosów, w wielu kształtach, kolorach, a także z różnym rozstawem igiełek, włosiem czy także z różnych materiałów. Szukając idealnej szczotki, można się łatwo pogubić. Dodatkowo wybór szczotki do włosów może przysporzyć problemów – szczotka do włosów krótkich czy falowanych będzie zupełnie inna niż do długich prostych włosów. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Szczotki do włosów – dobre modele w dobrej cenie

Nieadekwatnie dobrana szczotka do włosów może je łamać, wyrywać i osłabiać, a także może podrażniać również skórę głowy. Nawet jeśli nie odczuwamy tego na co dzień, częste używanie nieodpowiedniej szczotki może doprowadzić nasze włosy do opłakanego stanu. Jeśli na co dzień stosuje się naturalne kosmetyki, do tego nie stylizuje się włosów na gorąco, dba się o dietę lub nawet suplementuje składniki wspomagające piękno włosów, a mimo to włosy są osłabione, puszą się, wypadają i elektryzują, czas zmienić szczotkę do włosów. Włosy długie są proste, ciężkie i pozbawione objętości, dlatego przy ich rozczesywaniu warto pomóc sobie modelowaniem. Do tego typu włosów najlepiej sprawdzają się okrągłe i duże  szczotki ceramiczne do układania włosów, które nie tylko, dodają im objętości i pozwalają nadać fryzurze kształt, ale także świetnie rozczesują włosy. Wybierając szczotkę do długich włosów, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Warto zdecydować się na szczotkę z powłoką ceramiczną, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i przyspiesza ich suszenie. Rozczesywanie kosmyków przy jednoczesnym ich suszeniu na okrągłej szczotce pozwoli podnieść włosy u nasady, a dodatkowo wywinie w efektowny sposób końcówki pasm. Wiele ciekawych modeli w dobrej cenie na stronie: https://puderikrem.pl/.

Najlepsza szczotka do włosów – charakterystyka do rodzaju włosów

Niektórzy myślą, że zakup szczotki do włosów to zbędny wydatek, biorąc pod uwagę, że grzebieniem lub zwykłą szczotką można ułożyć każdą fryzurę. Jednak po dłuższym użyciu większość osób zmienia zdanie. Idealnie dobrana do typu włosów szczotka zapewnia pasmom kształt i objętość niemożliwą do uzyskania przy pomocy zwykłego grzebienia. W zależności od oczekiwanego efektu stylizacji można nimi podkręcić kosmyki, jak i wygładzić fryzurę, a także uformować fale czy loki, a także podnieść włosy od nasady. Profesjonalne szczotki do włosów  można używać podczas stylizacji przy użyciu ciepła, ponieważ wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na działanie składników chemicznych zawartych w kosmetykach oraz wysokiej temperatury.

Najlepsza szczotka jest idealnie dopasowana do rodzaju włosów oraz oczekiwań dotyczących fryzury, którą chcemy. Każdy, kto decyduje się na zakup powinien wiedzieć, jaki efekt chce uzyskać  – inna szczotka pozwoli uformować luźne fale na całej długości, a jeszcze inna tylko delikatnie podkręcić końcówki. Istotna jest także długość pasm, ich typ oraz różnego typu problemy, takie jak nadmierne wypadanie czy przetłuszczanie. Biorąc to pod uwagę, należy dokonać wyboru jej dodatkowych właściwości, a także rozmiaru. Włosy z problemami najlepiej układać szczotką z naturalnym włosiem. Pozwala ono na pięknie wyglądającą fryzurę, do tego działa antystatycznie i wygładzająco, a zrobione z włosia dzika pozwala bez problemu rozczesać najbardziej splątane pasma. Włosie powinno być elastyczne i miękkie, tak by łatwo wchodziło pomiędzy pojedyncze kosmyki. Poleca się, żeby pojedyncze ząbki miały na końcach kuleczki, które pielęgnują i masują skalp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here