kule do kąpieli
fot.unsplash.com

Kąpiel w wannie nie służy tylko higienie, ale także dla wielu osób jest czasem relaksu, odpoczynku czy najlepszych pomysłów. Poza solą do kąpieli czy bąbelkami, hitem stały się specjalne kolorowe kule. Możecie je kupić w wielu sklepach, jednak po co to robić, jeśli możecie przygotować 

Jak zrobić kule do kąpieli? Kule do kąpieli jak używać?

Gorąca kąpiel w wannie, nie tylko was rozgrzeje, ale też i pomoże wam się zrelaksować. Zwłaszcza po długim dniu w pracy lub w szkole. Do kąpieli często dodajemy specjalną sól czy płyn, a dodatkowo tworzymy dużą ilość piany, z której można potem stworzyć nawet najbardziej finezyjny zarost.

Hitem stały się kule do kąpieli. Możecie je zakupić w większych supermarketach, w sieci lub w drogeriach jak np. Natura, lub Rossmann. Kosztują już od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od rodzaju. Wrzucacie je do wody, do wanny, a te musują, tworząc pianę, a także różne piękne kolory. Coraz więcej osób zamienia sól czy płyn właśnie na te kule. Nie musicie jednak za nie płacić w sklepie. Wystarczy, że przygotujecie je sami w domu.

kule do kąpieli
fot.unsplash.com

Naturalne musujące kule do kąpieli. Kule do kąpieli diy

Do przygotowania kul do kąpieli, potrzebujecie jedynie kilka składników. Zdecydowanie większość z nich macie już w domu, a jeśli nie kupicie je w większych i mniejszych opakowaniach, w każdym sklepie i kosztuję one kilka złotych, a ilość kuli do kąpieli, które z nich zrobicie, jest dość duża. Co potrzebujecie do przygotowania?

  • 200 g sody oczyszczonej,
  • 100 g kwasku cytrynowego,
  • łyżeczkę cukru waniliowego,
  • 30 g oliwy.

Do kuli do kąpieli możecie dodać też np. mleko w proszku, olej kokosowy, przyprawy, barwniki czy zapachy. Jak przygotować takie kule i od czego zacząć?

Suche składniki, czyli sodę oczyszczoną, cukier waniliowy i kwasek cytrynowy zmieszajcie ze sobą np. w misce. Do całości dodajecie oliwę i mieszacie, aż do uzyskania chropowatej konsystencji. Całość przekładacie do foremek. Możecie zakupić specjalne foremki do tego celu lub użyć takich np. na kostki lodu. Lepiej jednak sprawdzą się te silikonowe, jako że będzie wam łatwiej wyciągnąć kulę. Całość dociskacie np. palcami lub łyżeczką, a następnie odkładacie na bok. Kule najlepiej zostawić na noc do wyschnięcia.

Kule do kąpieli bez kwasku cytrynowego. Kule do kąpieli diy bez kwasku cytrynowego

Wiele osób szuka przepisu na kule do kąpieli bez kwasku cytrynowego, jednak niestety nie jest to możliwe. Oczywiście możecie spróbować pominąć ten składnik, jednak nie gwarantujemy sukcesu. Kwasek cytrynowy możecie kupić już w prawie każdym sklepie i nie powinien on kosztować więcej niż kilka złotych.

kule do kąpieli
fot.unsplash.com

Jeśli chcecie sami stworzyć kule do kąpieli, polecamy wam jednak zakup większych produktów jak np. pół kilo soli oczyszczonej. Zazwyczaj po przeliczeniu, wyjdzie wam taniej za duże opakowanie, niż kupno indywidualnie tych mniejszych. Soda oczyszczona przyda wam się jeszcze do wielu innych rzeczy, nie tylko do kul do kąpieli. Możecie ją np. wykorzystać do innych celów. Jakich?

  • Pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki. Sodę wysypujecie np. na talerzyk czy miseczkę i wstawiacie ją do lodówki, w której np. zgniło wam mięso. Takie naczynie następnie pozostawiacie tam na jeden dzień i gotowe. W zależności od zapachu czasami może być konieczne pozostawienie sody na dłużej.
  • Pranie dywanów. Sodę oczyszczoną możecie wysypać np. na plamie na dywanie czy fotelu. Spryskujecie ją następnie wodą z octem i szorujecie za pomocą szczotki. Przy mniejszych plamach, sprawdzi się także stara szczoteczka do zębów. Pozostawiacie całość do wyschnięcia, a następnie dokładnie odkurzacie, aby pozbyć się, resztek sody oczyszczonej i gotowe!
  • Zamiast kreta do rur. Sodę możecie również wysypać do zapchanej rury np. w umywalce. Zalewacie ją następnie ciepłym octem, a całość dodatkowo polewacie dużą ilością wrzątku. Działa równie dobrze, jak kret, a jest na pewno znacznie tańszą alternatywą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here