ORIENTALNE MAROKO - Aromatyczne dania, olejki i baśniowe hotele

Maroko to fascynujący kraj położony nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym, idealny na egzotyczne wczasy o każdej porze roku. Dzięki swojemu zróżnicowaniu geograficznemu możemy przebywać w kilku strefach klimatycznych – od pustynnych suchych stepów Sahary, poprzez góry Rif i Atlas aż po kaniony i zielone oazy. W zaledwie kilka godzin lotu z Europy przeniesiemy się do krainy słońca, bogatej historii i uśmiechniętych mieszkańców. To kraj pełen zapachów przypraw i aromatycznych olejków.

Pomarańczowe wydmy, Dolina Tysiąca Kasbah i filmowe scenerie

Maroko to jeden z najbardziej fascynujących krajów, położonych najbliżej Europy.

W okresie od listopada do kwietnia najlepiej udać się w regiony pustynne na słynne wydmy Erg Chebbi, popularnie znane jako Wydmy Merzouga. Są one najwyższymi i najbardziej niezwykłymi wydmami w Maroku. Spektakularnie fotogeniczne, pomarańczowo-żółte wydmy Erg Chebbi składają się  z ziarenek kwarcu o podobnej wielkości, czemu zawdzięczają swój fenomenalny kolor. Krajobraz wydm Erg Chebbi to jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku i zarazem unikatowe w skali światowej.

Maroko

Kolejne ciekawe pod względem turystycznym pustynne destynacje to Zagora i okolice. Zagora stanowi naturalną ‘bramę Sahary’ i jest punktem wypadowym na wycieczki, zwiedzanie licznych kazbah i biwakowanie na pustyni. Podobnie jak większość miejscowości w regionie architektura ma rdzawy czerwony kolor, kontrastujący z zielenią oazy palmowej. Góra Jebel Zagora majestatycznie dominuje nad panoramą miasta i zaprasza do wędrówek. Miasto słynie z uprawy palmy daktylowej, znajdziemy tam ponad 30 gatunków tych pysznych i pożywnych owoców. Przemierzając pustynny płaskowyż w drodze do Zagory obowiązkowym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Warzazat: kazby Taurit, słynącego z kinowych superprodukcji ksaru Ait Ben Haddou oraz studio filmowe Atlas Studios.

Marrakesz – świetne zakupy i baśniowe hotele

Marrakesz

Zimą warto tez odwiedzić Marrakesz, dni są pełne słońce i często bezchmurne, choć w grudniu i styczniu wieczory bywają nieco chłodne. Najlepsze hotele w Marakeszu oferują luksusowe wille i apartamenty wyposażone w kominki, zarówno w salonie jak i na tarasie, opalane naturalnym drewnem jak np. w Royal Mansour. To hotel należący do panującej rodziny królewskiej Mohammeda VI, dla najbardziej wymagających i zamożnych podróżnych. Jeśli marzycie o zimowych wakacjach w Marrakeszu to najlepiej upewnić się, że hotel posiada zewnętrzny podgrzewany basen. Okres pomiędzy listopadem a kwietniem to świetny czas na grę w golfa. Miłośnicy tego sportu będą zachwyceni świetnie utrzymanymi polami golfowymi, zarówno w Marrakeszu jak i w Agadirze.

Góry Antyatlasu – kraina szafranu i olejku arganowego

Na marokańskie eskapady w okresie zimowym eksperci podróży z CARTER®  polecają w szczególności przepiękny i mało uczęszczany region Antyatlasu i miasta jak np.: Tafraoute, słynące z niebanalnych formacji skalnych. To świetne miasteczko na 1 dniową wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem Taroudant. Otoczone murami Taroudant leży u podnóża Atlasu Wysokiego, po południowej stronie, co gwarantuje bardzo przyjemny suchy i ciepły klimat, podczas naszej zimy. To ładne i spokojne miasto, które słynie z garbarni skór, targu berberyjskiego i pięknego rękodzieła.

Góry Antyatlasu

Antyatlas to najstarsze pasmo górskie w Afryce Północnej; ujrzymy tam piękne tradycyjne wioski, niesamowite formacje skalne oraz sprytne kozy wspinające się na czubki drzew arganowych! Olej arganowy czyli tzw. marokańskie ‘płynne złoto’ wytwarzany jest tradycyjną metodą, niezmienną od setek lat. To jeden z najbardziej cenionych olejków na świecie, pod względem składu chemicznego i ilości minerałów. Tereny, na których rosną argonowe drzewa są częścią Rezerwatu Biosfery, a w 2005 roku zostały wpisane na listę UNESCO.

Jeśli uwielbiacie orientalne klimaty to warto poczytać o ciekawych miejscach w Maroku i o  tętniącym życiem Dubaju:

Wakacje w Maroko https://carter.eu/blog/wakacje-w-maroko/

Wycieczki do Maroka https://carter.eu/blog/wycieczki-do-maroka/

Zainspirowały Was indywidualne wycieczki i egzotyczne wyprawy do Maroka? Gorąco zachęcamy do kontaktu: travel@carter.eu, 22 392 60 16/17,

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here