metody antykoncepcji dla facetów
fot.unsplash.com

Niestety bardzo często antykoncepcja wpływa w sposób negatywny na kobiety. Tycie, złe samopoczucie, senność, bóle czy nawet spadek libido. Właśnie z tego powodu wiele partnerów szuka sposobu, aby odciążyć swoją partnerkę i te odpowiedzialne zadanie wziąć na siebie. Sprawdźcie, jakie są możliwości. 

Na początek chcielibyśmy zaznaczyć, że niezależnie od tego czy to kobieta decyduje się na daną metodę antykoncepcyjną, czy też mężczyzna, pamiętajcie, aby zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach posiadanie prezerwatywy nie jest obowiązkiem faceta, kobieta również może je mieć w szafce nocnej.

Metody antykoncepcji dla mężczyzn: prezerwatywa

Prezerwatywy są najczęściej wybieraną metodą antykoncepcji dla mężczyzn. Oczywiście na ten moment nie ma na rynku tabletek antykoncepcyjnych, choć oczywiście naukowcy wciąż badają temat i próbują stworzyć coś, co przyniosłoby oczekiwane skutki. Wiele facetów deklaruje chęć przejęcia na siebie tej roli, jako że na dużą część kobiet wpływa ona w sposób negatywny.

Prezerwatywa jest świetną metodą antykoncepcji dla obu stron. Chroni przed chorobami wenerycznymi, takimi jak np. HIV czy AIDS, a dodatkowo nie wpływa w żaden sposób na waszego partnera czy partnerkę. Oczywiście u niektórych osób mogą wystąpić np. uczulenia na lateks, wtedy warto poszukać prezerwatyw bezlateksowych. Znajdziecie je w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych czy aptekach.

metody antykoncepcji dla facetów
fot.unsplash.com

Ważny jest także odpowiedni rozmiar. Prezerwatywy mają różną długość, a także średnicę. Zbyt mała, może być niekomfortowa dla mężczyzny, a także jest bardziej narażona na pęknięcie. Zbyt duża może się zsunąć, co często w gorących chwilach, może być nawet niezauważalne. Wybrani odpowiedniego rozmiaru jest kluczowe, aby uniknąć niechcianej ciąży czy chorób.

Metody antykoncepcji dla mężczyzn: wazektomia

Wazektomia to zdecydowanie bardziej zaawansowana metoda antykoncepcji. Jest to zabieg mikrochirurgiczny, czyli bez użycia skalpela. Lekarz przecina i podwiązuje nasieniowody. Wazektomia jednak ma na celu stałe, lub okresowe, przerwanie transportu plemników. Nie jest to bardzo popularna metoda, jednak zdecydowanie jest skuteczniejsza niż prezerwatywy.

W Polsce taki zabieg jest w stu procentach legalny i kosztuje około 2000 złotych, co zdecydowanie jest opłacalną ceną, biorąc pod uwagę kilka lat czy nawet resztę życia. Niestety na podobny zabieg nie mogą się zdecydować kobiety, chyba że postanowią zrobić to np. w Czechach lub na Słowacji.

Metody antykoncepcji dla mężczyzn: stosunek przerywany

Wiele mężczyzn uważa stosunek przerywany za metodę antykoncepcji, jednak wcale tak nie jest. Podczas stosunku pojawia się preejakulat, który również może doprowadzić do zapłodnienia. Nie warto więc liczyć na swój, czy swojego partnera, refleks. Może skończyć się to niechcianą ciążą.

metody antykoncepcji dla facetów
fot.unsplash.com

Dla osób, które nie chcą zażywać tabletek antykoncepcyjnych i tę ważną rolę, powierzają mężczyźnie, zdecydowanie polecamy prezerwatywy. Jest to najmniej „inwazyjna” metoda. Nie łączy się z żadnymi zabiegami czy nie wpływa w żaden sposób na organizm żadnej ze stron, a dodatkowo ochroni was przed chorobami wenerycznymi.

Jaka metoda antykoncepcji będzie najlepsza?

Pamiętajcie, że w stałych związkach wybór metody antykoncepcyjnej powinien być omówiony i uzgodniony z drugą osobą. Przyjmowanie leków, nie jest obowiązkiem kobiety, podobnie jak posiadanie prezerwatywy, nie jest obowiązkiem mężczyzny. Zanim jednak postanowicie zrezygnować z prezerwatyw, warto się przebadać i sprawdzić, czy nie jesteście chorzy np. na HIV, czy AIDS.

Każda metoda antykoncepcji jest inna, aby wybrać najlepszą, poza rozmową między partnerami, ważna jest także wizyta u lekarza, zwłaszcza w przypadku kobiet. Dobranie odpowiedniej metody czy konkretnych leków nie powinno odbywać się bez badań. Jeśli zauważacie u siebie lub u swojej partnerki niepokojące sygnały jak tycie, spadek libido, ciągły „okres” również umówcie się na wizytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here