miasta w polsce
fot.unsplash.com

Czas urlopowy się zbliża, a może zwyczajnie macie dość nudy i chcecie wyrwać się na chwile z waszego miasta? Wspaniały pomysł! Czas spakować walizki, wsiąść do samochodu lub pociągu i ruszać w drogę. Dziś mamy dla was zestawienie miast w Polsce, które musicie odwiedzić. 

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Warszawa

O stolicy, położonej w województwie mazowieckim, nie można zapomnieć. Co roku, wiele turystów z całego świata przybywa do Warszawy, aby zwiedzać i spędzić miło czas. Podczas pobytu warto zwiedzić Zamek Królewski oraz Łazienki, przejść się po Starym Mieście oczywiście zajść do Pałacu Kultury i Nauki.

miasta w polsce
fot.unsplash.com

Noclegi w Warszawie można znaleźć już od kilkudziesięciu do nawet kilkaset złotych za noc, w zależności oczywiście od lokalizacji. Możecie także skorzystać z Airbnb. Jeśli chodzi o jedzenie, będąc w stolicy warto zajść do restauracji Vincent na ulicy Chmielnej 21 lub Nowy Świat 64. Vincent to jedna z najlepszych francuskich piekarni. Czerwony Wieprz na Żelaznej 68 to prawdziwa gratka dla fanów PRLu.

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Kraków

Kraków, woj. małopolskie, to kolejne miejsce na naszej liście. Będąc tam warto udać się oczywiście na Wawel i zwiedzić zamek, a przy okazji zajść także na Rynek czy do Kopalni Soli „Wieliczka”. Sukiennice czy Bazylika Mariacka są również ciekawymi i pięknymi miejscami, które warto odwiedzić.

Koszt 4 nocy w 3 gwiazdkowym hotelu to około 900 zł. Oczywiście korzystając z hostelów, motelu czy hoteli poza centrum miasta, znajdziecie coś w niższej cenie. Zjeść warto w restauracji Kogel Mogel (Sienna 12), Padre (Wiślana 11) czy w restauracji Starka (Józefa 14).

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Gdańsk

Na wycieczkę do Gdańska, położonego w województwie pomorskim, najwięcej osób wybiera się na przestrzeni lipca i sierpnia, jednak miasto oczywiście jest piękne o każdej porze roku. Będąc w Gdańsku warto zwiedzić Westerplatte, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptuna i Długi Targ. Nie warto też zapominać o Molo w Sopocie.

Do Gdańska możecie wybrać się samochodem, pociągiem, autokarem czy nawet samolotem. Za 3 noce w 3 gwiazdkowym hotelu zapłacicie około 900 zł. Lot kosztować was będzie około 350 zł za osobę. W Gdańsku warto zjeść w takich miejscach jak: ELIKSIR (Mariana Hemara 1), Zafishowani (Tokarska 6) oraz w restauracji „Chleb i Wino” a Stągiewnej 17.

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Wrocław

Wrocław znajdujący się w województwie dolnośląskim jest historyczną stolicą Dolnego Śląska. Będąc tam na wyjeździe warto sprawdzić nie tylko przepiękny Rynek, ale także i Hale Stulecia, Panoramę Racławicką, Ratusz oraz Ostrów Tumski.

miasta w polsce
fot.unsplash.com

Za 4 noce w 3 gwiazdkowym hotelu, podobnie jak i w poprzednich miastach zapłacicie około 900 zł. Do Wrocławia najwięcej turystów wybiera się od maja do sierpnia. Jeśli chcecie więc uniknąć tłoku, polecamy wam nieco „zimniejsze” miesiące. We Wrocławiu warto oczywiście zjeść w restauracji Wrocławskiej (Szewska 59/60), ale także u Gruzina (Wojciecha Bogusławskiego 35/35) czy w Konspirze (Plac Solny 11).

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Zakopane

Zakopane, miasto położone w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Piękne widoki cały rok, zarówno w zimę jak i w lecie. Jadąc do Zakopanego nie możecie zapomnieć o górach i aktywnym wypoczynku, dlatego polecamy wam zwiedzenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, Kasprowego Wierchu i wycieczkę na Morskie Oko, a jeśli czujecie się na siłach to oczywiście Giewont stoi przed wami otworem.

Do zakopanego najwięcej osób przybywa w lipcu i sierpniu, a najmniej w listopadzie. Dużo turystów spotkacie także w styczniu. Na obiad polecamy zajść do restauracji „Zakopiańskiej” (Jagiellońska 18), „Casa Mia Zakopane” (Krupówki 69) czy do „TUNELU” (Krupówki 7).

Miasta warte zwiedzenia w Polsce: Poznań

Ostatni na naszej liście znajduje się Poznań. Miasto znajduje się w województwie wielkopolskim. Poza koziołkami na Starym Rynku warto udać się także do Zamku Cesarskiego czy nad Jezioro Maltańskie. Park Cytadela jest również ciekawym i interesującym miejscem. Do Poznania również możecie udać się samolotem, a jest to koszt około 500 zł.

Miesiące najbardziej zatłoczone dla Poznania to kwiecień, maj, czerwiec i lipiec. W Poznaniu warto udać się do restauracji „Muga” znajdującej się na ulicy Krysiewicza 5. Poza tym ciekawymi i polecanymi miejscami są także: „A nóż widelec” na Czechosłowackiej 133 czy „Restauracja Ratuszova” na Starym Rynku 55.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here