miejsca na śląsku
fot.unsplash.com

Śląsk jest nie tylko pięknym województwem, ale także bardzo historycznym. Nie zależnie od tego czy przebywacie tu na stałe, czy jedynie wpadliście z walizkami na urlop, czy objazdówkę. Te miejsca warto zobaczyć. Na pewno nie będziecie się nudzić! 

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 1. Kopalnia Guido w Zabrzu

  • zjazd górniczą szolą na poziom 320 metrów,
  • dwa poziomy zwiedzania do wyboru,
  • pokazy działania kopalnianych maszyn i wystawy.

Kopalnia Guido to prawdziwa duma miasta Zabrze. Założona została w 1855 roku, a dziś, możecie ją śmiało zwiedzić z przewodnikiem. Jeśli akurat w czasie waszego pobytu organizowana jest tam impreza czy event, szczególnie polecamy!

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 2. Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Muzeum Zamkowe w pałacu w Pszczynie to naprawdę piękne miejsce. Nie możecie go pominąć. Dodatkowo z okna pałacu roztacza się przepiękny widok na park. Całość jest urządzona bardzo bogato i oryginalnie. Zdecydowanie polecamy też zajść przy okazji na rynek na dobre jedzenie.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 3. szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to zdecydowanie miejsce, które sprawdzi się dla tych z was, którzy wolą nieco aktywniejszy wypoczynek. Ten szlak turystyczny łączy Kraków z Częstochową, jako że przebiera przez województwo śląskie oraz małopolskie. Ma on długość aż 163,9 km.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 4.  Nowa Strefa Kultury w Katowicach

  • Muzeum Śląskie,
  • Spodek,
  • NOSPR,
  • MCK.

Katowice to miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania, jednak szczególnie polecamy wam miejsca wymienione wyżej. Na drinka czy dobre jedzenie polecamy wybrać się na Mariacką, która szczególnie w weekendy, jest bardzo zatłoczoną ulicą.

miejsca na śląsku
fot.unsplash.com

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 5. Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach to obowiązkowy punkt na liście każdego miłośnika roślin. Widoki zapierające dech w piersiach. Ławeczki, aby usiąść i podziwiać widoki czy pójść na randkę. W środku znajdziecie także wszelakie zwierzęta oraz informacje o nich, jak i łamigłówki jak np. duże puzzle. W obiekcie znajduje się również kawiarnia.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 6. Muzeum Browaru w Żywcu

Muzeum dla każdego fana piwa i nie tylko! Przewodnik oprowadzi was po całym obiekcie, a dodatkowo umieści was w „kapsule czasowej”, która pozwoli wam się przenieść do 1856 roku. Na koniec osoba oprowadzająca zaprowadzi was do ciekawego baru, a także możecie zakupić ich najpopularniejszy produkt, czyli Żywiec Porter.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 7. Radiostacja Gliwice

Gliwice, poza przepiękną Palmiarnią Miejską, pochwalić się mogą także Radiostacją, która sprawi, że poczujemy się jak w Paryżu. Radiostacja powstała w latach 1934-1936 i w 2017 roku oficjalnie została wpisana na listę Pomników Historii. W całości wykonana z drewna. Wokół znajduje się duży park, często uczęszczany przez mieszkańców, zwłaszcza tych z psiakami.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 8. Zamek ogrodzieniecki w Podzamczu

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, a właściwie jego ruiny leżą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Został on wybudowany w XIV – XV w. przez ród Włodków Sulimczyków i zdecydowanie jest miejscem, które warto zobaczyć, a także wspiąć się na najwyższy szczyt i podziwiać okoliczne widoki.

Miejsca warte odwiedzenia na Śląsku: 9. Park Śląski w Chorzowie

Park Śląski w Chorzowie to miejsce wielu imprez i spotkań, a także ciekawych koncertów. Tuż obok znajduje się park rozrywki, który również polecamy odwiedzić, zwłaszcza jeśli lubicie się odrobinę zabawić czy na wyjazd pojechaliście z dziećmi. Zajmuje on powierzchnię aż 620 ha. Jest więc jednym z największych parków w całej Europie. Nazywany zielonymi płucami Górnego Śląska.

miasta w polsce
fot.unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here