Odbudowa mięśni z wykorzystaniem elektrostymulacji

Trening fizyczny z wykorzystaniem elektrostymulacji to coraz popularniejszy wybór. Jeśli tylko poszukujesz sprawnego sposobu na ukształtowanie swojej masy mięśniowej oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej – elektrostymulacja jest wyborem dla Ciebie. Korzystają z niej także pacjenci powypadkowi oraz przechodzący rehabilitację. Biorąc udział w treningu EMS, masz możliwość odbudowy tkanek mięśniowych w jeszcze większym zakresie, niż oferuje konwencjonalny trening fizjoterapeutyczny. Poniżej skupiamy się na korzyściach płynących z wyboru treningu EMS w przypadku osób z problemami zdrowotnymi, który szukają w treningu fizycznym deski ratunku. 

Elektrostymulacja – dla zdrowia i sprawnego organizmu 

O elektrostymulacji mięśniowej słyszało coraz więcej osób. Treningi przeprowadzane z jej wykorzystaniem są dostępne w wielu miastach naszego kraju. Obecnie, trening EMS staje się jednym z dominujących trendów, podbija rynek salonów fitness oraz jest wybierany zamiast treningu konwencjonalnego. Jeśli tylko zależy Ci na uzyskaniu optymalnych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie, wówczas udział w treningu EMS to coś, na co musisz się zdecydować. 

Wbrew pozorom, z elektrostymulacji korzystają nie tylko klienci siłowni, ale również osoby przechodzące różnego typu rehabilitację – po operacjach, powypadkowe, związane z rozmaitymi urazami oraz innymi powodami. W przypadku tych pacjentów trening EMS to często najlepszy wybór, który pozwoli im odzyskać dawną sprawność mięśniową oraz powrócić do kondycji sprzed wypadku. 

Głównym celem elektrostymulacji jest intensywna aktywizacja tkanek mięśniowych w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Dochodzi do tego dzięki zastosowaniu specjalnej aparatury, wysyłającej delikatne, precyzyjnie dobrane impulsy elektryczne. Stymulują one Twój organizm do jeszcze bardziej wydajnego wysiłku. Warto przy tym podkreślić, że trening EMS jest wysoce skuteczny w porównaniu do zwykłych zajęć na siłowni lub zajęć fitness. W krótkim czasie (20-30 minut) Twój organizm dokona większego wysiłku niż w trakcie wyciskania sztangi, podnoszenia hantli lub innych konwencjonalnych ćwiczeń fizycznych. 

Trening fizjoterapeutyczy z wykorzystaniem EMS 

Elektrostymulator mięśni to urządzenie o niezwykle skutecznym działaniu. Jest w stanie pobudzić nie tylko wybrane partie tkanki mięśniowej, ale również tkanki ulokowane głęboko poniżej powierzchni skóry. Najczęściej, w trakcie treningu konwencjonalnego, te części mięśni nie są pobudzane w ogóle. W przypadku treningu EMS biorą one pełny udział w wykonywanych ćwiczeniach. 

Jest to duża zaleta w przypadku pacjentów przechodzących rehabilitację, którzy mają możliwość odbudowania ubytków w tkance mięśniowej. Trening EMS pozwala także zapobiec tak zwanemu spazmów mięśniowej oraz pomaga w reedukacji mięśni, które utraciły swoją funkcję. 

Pacjenci z chorobami stawów również mogą korzystać z treningu EMS, który z kolei pomoże im w zwiększeniu ogólnej ruchliwości i sprawności. Warto też podkreślić, że EMS zwiększa krążenie krwi nie tylko w całym organizmie, ale także w określonych partiach tkanek. Dzięki temu proces zdrowienia przebiega szybciej, a uszkodzone i nieużywane dotąd mięśnie mogą uzyskać wcześniejszą sprawność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here