Używany sprzęt do siłowni

Kluby fitness i siłownie to przede wszystkim profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który pozwala budować formę i kształtować sylwetkę. Takie urządzenia nie należą jednak do najtańszych. Sposobem na optymalizację kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu, jest ten używany – czy to w formie zakupu, czy regeneracji posiadanych już urządzeń. Jak przebiega taka odnowa sprzętu do siłowni? Czy to faktycznie się opłaca? Już wszystko wyjaśniamy!

Jakie urządzenia do ćwiczeń podlegają regeneracji

W klubach fitness znajdziemy różnego rodzaju wyposażenie, do którego zaliczają się zarówno drobniejsze akcesoria do ćwiczeń, jak i specjalne urządzenia, takie jak bieżnie, maszyny eliptyczne, orbitreki, rowerki stacjonarne czy maszyny do treningu siłowego. W tym przypadku używany sprzęt do siłowni, który jest poddawany regeneracji to profesjonalne maszyny do ćwiczeń. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku urządzenia takich marek jak, TechnoGym, Precor czy Life Fitness, których konstrukcja umożliwia praktycznie nadanie drugiego życie już wyeksploatowanym maszynom. Jak wygląda taka renowacja w praktyce?

Regeneracja sprzętu do siłowni krok po kroku

Regeneracja sprzętu do siłowni

Proces regeneracji używanego sprzętu do siłowni składa się z kilku etapów. Warto tutaj zaznaczyć, że taką usługę można zamówić dla własnych urządzeń. Można także zdecydować się na zakup już odnowionego sprzętu. W tym pierwszym przypadku mamy dodatkowo możliwość personalizacji, czyli nadania konkretnych kolorów czy oznakowań zregenerowanym urządzeniom. Jak wyglądają poszczególne etapy prac związanych z przywracaniem maszynom pełnej sprawności i blasku?

  1. Rozebranie urządzenia

Pierwszym krokiem w procesie regeneracji używanego sprzętu do siłowni jest rozłożenie go na elementy pierwsze. Pozwala to na dokładne obejrzenie wszystkich podzespołów i zlokalizowanie tych, które są już wyeksploatowane.

  1. Odświeżenie konstrukcji

Po rozebraniu maszyny wszystkie jej elementy konstrukcyjne – w tym również części z tworzyw sztucznych, zostają poddane gruntownemu czyszczeniu. Elementy metalowe pokrywa się świeżą warstwą lakieru. A uszkodzone elementy plastikowe zostają wymienione na nowe lub naprawione.

  1. Wymiana wyeksploatowanych części

Wszystkie wyeksploatowane elementy, takie jak łożyska, pasy bieżni, paski napędowe, płyty biegowe zostają wymienione na nowe.

  1. Kontrola i ewentualna wymiana podzespołów elektronicznych

Nowoczesne maszyny do ćwiczeń to sprzęt zaawansowany technologicznie. Sterowniki, ekrany z pulpitem kontrolnym i szereg podzespołów elektronicznych zostają rozebrane i poddane wnikliwej kontroli a w razie potrzeby naprawione lub wymienione na nowe.

  1. Customizacja

W przypadku zlecenia regeneracji używanego sprzętu do siłowni można zdecydować się na customizację, czyli spersonalizowanie wyglądu urządzenia poprzez nadanie mu wybranej kolorystyki czy brandingu.

  1. Kontrola jakości

Po skończonych pracach odnowiony sprzęt przechodzi wnikliwą kontrolę jakości, która ma za zadanie sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno.

Używany sprzęt do siłowni – dlaczego warto?

Fachowo zregenerowane urządzenia to w pełni sprawny sprzęt, który wygląda praktycznie jak nowy. Bardzo często tego typu odnowie poddawane są urządzenia poleasingowe. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jeśli porównać ceny urządzeń nowych i używanych, to okazuje się, że zyskujemy profesjonalny sprzęt za cenę nieporównywalnie niższą niż w przypadku zakupu nowych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here