Kluby fitness i siłownie to przede wszystkim profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który pozwala budować formę i kształtować sylwetkę. Takie urządzenia nie należą jednak do najtańszych. Sposobem na optymalizację kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu, jest ten używany – czy to w formie zakupu, czy regeneracji posiadanych już urządzeń. Jak przebiega taka odnowa sprzętu do siłowni? Czy to faktycznie się opłaca? Już wszystko wyjaśniamy!
Jakie urządzenia do ćwiczeń podlegają regeneracji
W klubach fitness znajdziemy różnego rodzaju wyposażenie, do którego zaliczają się zarówno drobniejsze akcesoria do ćwiczeń, jak i specjalne urządzenia, takie jak bieżnie, maszyny eliptyczne, orbitreki, rowerki stacjonarne czy maszyny do treningu siłowego. W tym przypadku używany sprzęt do siłowni, który jest poddawany regeneracji to profesjonalne maszyny do ćwiczeń. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku urządzenia takich marek jak, TechnoGym, Precor czy Life Fitness, których konstrukcja umożliwia praktycznie nadanie drugiego życie już wyeksploatowanym maszynom. Jak wygląda taka renowacja w praktyce?
Regeneracja sprzętu do siłowni krok po kroku
Proces regeneracji używanego sprzętu do siłowni składa się z kilku etapów. Warto tutaj zaznaczyć, że taką usługę można zamówić dla własnych urządzeń. Można także zdecydować się na zakup już odnowionego sprzętu. W tym pierwszym przypadku mamy dodatkowo możliwość personalizacji, czyli nadania konkretnych kolorów czy oznakowań zregenerowanym urządzeniom. Jak wyglądają poszczególne etapy prac związanych z przywracaniem maszynom pełnej sprawności i blasku?
- Rozebranie urządzenia
Pierwszym krokiem w procesie regeneracji używanego sprzętu do siłowni jest rozłożenie go na elementy pierwsze. Pozwala to na dokładne obejrzenie wszystkich podzespołów i zlokalizowanie tych, które są już wyeksploatowane.
- Odświeżenie konstrukcji
Po rozebraniu maszyny wszystkie jej elementy konstrukcyjne – w tym również części z tworzyw sztucznych, zostają poddane gruntownemu czyszczeniu. Elementy metalowe pokrywa się świeżą warstwą lakieru. A uszkodzone elementy plastikowe zostają wymienione na nowe lub naprawione.
- Wymiana wyeksploatowanych części
Wszystkie wyeksploatowane elementy, takie jak łożyska, pasy bieżni, paski napędowe, płyty biegowe zostają wymienione na nowe.
- Kontrola i ewentualna wymiana podzespołów elektronicznych
Nowoczesne maszyny do ćwiczeń to sprzęt zaawansowany technologicznie. Sterowniki, ekrany z pulpitem kontrolnym i szereg podzespołów elektronicznych zostają rozebrane i poddane wnikliwej kontroli a w razie potrzeby naprawione lub wymienione na nowe.
- Customizacja
W przypadku zlecenia regeneracji używanego sprzętu do siłowni można zdecydować się na customizację, czyli spersonalizowanie wyglądu urządzenia poprzez nadanie mu wybranej kolorystyki czy brandingu.
- Kontrola jakości
Po skończonych pracach odnowiony sprzęt przechodzi wnikliwą kontrolę jakości, która ma za zadanie sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno.
Używany sprzęt do siłowni – dlaczego warto?
Fachowo zregenerowane urządzenia to w pełni sprawny sprzęt, który wygląda praktycznie jak nowy. Bardzo często tego typu odnowie poddawane są urządzenia poleasingowe. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jeśli porównać ceny urządzeń nowych i używanych, to okazuje się, że zyskujemy profesjonalny sprzęt za cenę nieporównywalnie niższą niż w przypadku zakupu nowych maszyn.