Ogromne znaczenie cybuchów

Palenie fajki wodnej nie tylko odpręża, ale także pozwala na pozbycie się stresu po ciężkim dniu. Można palić samemu albo w towarzystwie przyjaciół, ale zawsze jest to ten moment wieczoru, kiedy wszystkim gwałtownie poprawia się humor. Troski ulatują, a pozostaje czysta przyjemność. Sama shisha powinna być starannie wykonana, żeby dostarczać jak najlepsze doznania zmysłowe. Niezwykle istotne jest także dobranie doskonałej mieszanki tytoniu z melasą oraz węgielków do rozpalania, które nie będą kopcić i śmierdzieć, a wypalą się równomiernym i odpowiednio gorącym żarem. Co jednak z cybuchem? Cybuch do shishy jest wymienny i warto mieć różne na podorędziu, ponieważ od nich też całkiem sporo zależy!

Chodzi nie tylko o wygląd

Chociaż zmieniając wymienne elementy fajki można od czasu o czasu odświeżyć jej powierzchowność i sprawić, że będzie jeszcze bardziej cieszyła oko i nigdy się nie znudzi ani nie opatrzy. Cybuchy do fajki wodnej mają jednakże zdecydowanie ważniejszą funkcję. To do nich nabija się tytoń lub kamyczki do palenia i od ich rodzaju zależy, jak szybko się będą wypalać i ile aromatycznego dymu zdołamy z nich wciągnąć do płuc.

Cybuch do shishy zazwyczaj można nabyć w trzech podstawowych typach. Najpopularniejszy z nich to Masta, który posiada jedynie jeden otwór. Drugi to Vortex, gdzie mamy do czynienia z kilka otworami, które umiejscowione są wyżej niż klasycznie, dzięki czemu melasa ścieka znacznie wolniej. Phunnel posiada jeden otwór, ale położony centralnie, przez co jest najlepszy do bardziej płynnej melasy i wyjątkowo wilgotnego tytoniu.

Materiał też ma znaczenie

Materiał z którego wykonuje się cybuchy do fajki wodnej to nie tylko kaprys projektanta. Inaczej zachowują się te ze szkła, a jeszcze inaczej ceramiczne, silikonowe albo gliniane. O ile te z silikonu są bardzo łatwe do czyszczenia i wybitnie prosto utrzymać je w odpowiedniej higienie, o tyle gliniane zachowują smak palonej wcześniejszej melasy. Te z kamienia natomiast o wiele dłużej utrzymują ciepło i same z siebie nie wygasają.

Cybuch do shishy można z łatwością dobrać do własnych indywidualnych preferencji. Wymaga to jedynie odrobiny wiedzy, a każdy, kto pali już od jakiegoś czasu, może po prostu zdać się na instynkt i swoje własne doświadczenie. Na rynku są dostępne także cybuchy uniwersalne, które są najlepsze dla nowicjuszy, ponieważ nie wymagają od nich wcześniejszego przygotowania. Dla zaawansowanych poleca się jednak nieco poćwiczyć i do konkretnych rodzajów tytoniu wybierać to, co najbardziej odpowiednie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here