fot.unsplash.com

Olejki eteryczne zdecydowanie nie są nowym odkryciem. W życiu człowieka występują już od wielu tysięcy lat i to nie tylko w celach leczniczych czy zdrowotnych. Mają szereg wspaniałych właściwości oraz zalet. Sprawdź sama i wprowadź je do swojego życia już dzisiaj, na pewno nie pożałujesz. Przygotowaliśmy dla ciebie listę zalet olejków eterycznych oraz przykładowe miejsca czy ceny, gdzie możesz je zakupić za niewielką sumę.

Czym właściwie są olejki eteryczne? Zalety używania olejków eterycznych – zdrowie

Zanim opowiemy wam, do czego stosować olejki eteryczne oraz jak one wpływają na człowieka, warto wiedzieć, czym właściwie jest taki olejek. Jest to ciekła substancja o bardzo miłym zapachu, która znajduje się zazwyczaj w komórkach tkanin wydzielniczej roślin. Olejek powstaje w procesie destylacji, który oddziela oleje i związki na bazie wody od roślin parujących. Aromat, który powstaje jest bardzo mocny.

Olejki eteryczne mają bardzo szerokie zastosowanie w celach leczniczych i zdrowotnych. Działają przeciwdepresyjnie, przeciwwirusowi oraz przeciwbakteryjnie, ale mogą także zredukować stres czy pomóc w uspokojeniu się. To jednak nie wszystko, kilka kropel olejku dodanych do detergentów czy też po prostu do sprzątania wprowadzi do twoich czterech ścian niesamowity zapach, a dodatkowo są one całkowicie bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i naszych zwierząt.

fot.unsplash.com

Zalety używania olejków eterycznych w sprzątaniu

Olejek eteryczny świetnie niweluje zapach octu, a co za tym idzie, możesz spokojnie go dodać do ulubionej mikstury, czyli wody i octu i czyścić w ten sposób absolutnie każdą powierzchnię w swoim domu. Niestety wiele osób jest bardzo wrażliwych na zapach octu i wykorzystanie go samego w sobie do mycia lodówki czy też podłogi, będzie oznaczać ciągły dyskomfort dla nosa. W sieci oraz w sklepach dostępnych jest naprawdę sporo rodzajów olejków eterycznych o wszelakich zapasach i właściwościach. Przykładowo olejek o zapachu cytryny idealnie sprawdzi się jako oczyszczacz powietrza. Możesz go także dodać do mycia podłóg, jeśli w twoim domu znajduje się szczeniak, który wciąż nie opanował sikania na dworze. Zapach cytryny zniechęci go do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych na świeżo umytej powierzchni.

Olejek lawendowy świetnie sprawdzi się do dezynfekcji, za jego pomocą możesz dokładnie umyć łazienkę czy kuchnię. Sprawdzi się nie tylko do wanny czy prysznica, ale także podłogi. Olejek pomarańczowy ma cudowny zapach, który z pewnością nastoi cię pozytywnie na resztę dnia. Warto go więc użyć jako odświeżacza powietrza, choć sprawdzi się także do usuwanie tłustych plam lub zanieczyszczeń. Tak naprawdę warto kombinować. Domowej roboty środki czystości są nie tylko bezpieczniejsze, bardziej ekologiczne, ale także i tańsze, a zakup olejków eterycznych

fot.unsplash.com

Gdzie kupić olejki eteryczne i ile one kosztują?

Teraz gdy wiesz już do czego służą olejki eteryczne i w jaki sposób możesz je wykorzystać z pewnością chcesz spróbować ich magicznych właściwości. Od czego zacząć? Przede wszystkim zastanów się do czego są ci tak naprawdę potrzebne oraz jaka ilość czy rodzaj cię zadowala. W sieci znajdziesz ich naprawdę dużo, a opakowania są małe, duże lub średnie. Ciekawym pomysłem będzie zakup zestawu. Zazwyczaj w środku znajdziesz dwanaście olejków o różnych zapachach. Koszt takiego zestawu to około 25 złotych + oczywiście wysyłka.

Olejki eteryczne możesz także zakupić stacjonarnie np. w dużym supermarkecie jak Kaufland czy Auchan lub też w drogeriach jak Rossmann, Natura, Hebe i wiele innych, jednak tam ceny są nieco droższe. Jedna buteleczka dostępna będzie od 5 złotych w górę. Znacznie bardziej opłacają się więc zakupy internetowe, choć wybór należy oczywiście do ciebie. Niezależnie od tego, gdzie je zamówisz, warto posiadać je w swoim domu w apteczce czy też w pomieszczeniu gospodarczym. Mają one tyle zastosowań, że musiałabyś się naprawdę wysilić, aby się zmarnowały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here