Perfumy inspirowane gwiazdami

Gwiazdy szklanego ekranu, sportowcy, piosenkarze to osoby, które chętnie podpatrujemy i naśladujemy. Inspiruje nas ich styl życia, stroje, makijaże, wakacje, domy. Chętnie naśladujemy ich i podpatrujemy. Chcąc upodobnić się do ulubionych gwiazd, wiele osób sięga po produkty sygnowane ich imieniem i nazwiskiem. Takich produktów nie brakuje w branży kosmetycznej i perfumeryjnej. Wielu aktorów, piosenkarzy, piłkarzy i innych celebrytów tworzy własne zapachy. Czym one pachną i dla kogo przeznaczone są celebryckie perfumy?

Czym są celebryckie perfumy?

Celebryckie perfumy to nazwa pachnideł, które sygnowane są imieniem i nazwiskiem znanej osoby lub popularnego klubu sportowego. Na wypuszczenie własnych perfum decyduje się wiele gwiazd muzyki, sportu, filmu. Na ten krok zdecydował się m.in. David Beckham, Britney Spears, Jessica Simpson, Queen, Rihanna, Elizabeth Taylor, Naomi Campbell czy też perfumy Christina Aguilera. Charakteryzują się one dość niską ceną, fikuśnymi flakonami i neutralnymi zapachami kojarzącymi się ze stylem danej gwiazdy.

Pierwsze perfumy celebryckie

Prekursorem perfum celebryckich była Elizabeth Taylor. Stworzyła ona zapach White Diamonds. Jej perfumy niemal od razu podbiły rynek i zdobyły serca rzeszy klientek na całym świecie. Obecnie zapach klasyfikowany jest jako perfumy retro, dlatego raczej sięgają po niego starsze kobiety. Doceniają one dominujące w pachnidle silne aldehydowe akordy uzupełniane słodkimi kwiatami (lilia, goździk, jaśmin, tuberoza) i nutami mchu dębowego, cynamonu.

celebryckie perfumy

Perfumy od piosenkarek

W ostatnich latach własne zapachy szczególnie chętnie tworzą gwiazdy muzyki. Ich nazwiskami sygnowane są zarówno zapachy, które nie przebijają się do mainstreamu, jak i te, które zachwycają świat ciekawymi akordami i stają się ponadczasowymi hitami. Najpopularniejsze perfumy celebryckie od piosenkarek to

  • Rise – Beyonce
  • Royal Revolution – Katy Perry
  • Believe – Britney Spears
  • Fancy Nights – Jessici Simpson
  • Reb’l Fleur – Rihanny
  • By night – Christina Aguilera

Perfumy od piosenkarek

Dla kogo są perfumy celebryckie?

Zapachy tworzone przez celebrytów budzą duże zainteresowanie szczególnie wśród najmłodszych konsumentów. Chętnie sięgają po nie nastolatki i dwudziestolatkowie. Wybierają oni najczęściej perfumy swojego ulubionego sportowca lub piosenkarza. Perfumy celebryckie to także świetny wybór dla młodszych nastolatków. 11-, 12, 13, a nawet 14- latki chętnie sięgają po kolorowe perfumy Hannah Montana czy sygnowanych logiem innych gwiazd Disney.

Większość perfum celebryckich to przyjemne mieszanki kwiatów głównie egzotycznych. Doprawiane są one wanilią, bursztynem, zielonymi i świeżymi aromatami. Nic więc dziwnego, że takie kompozycje zapachowe, kojarzące się z przygodą, młodością i swobodą lubiane są przez osoby młode. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here