Pompy ciepła do basenu: zalety i wybór

0
373

Konserwacja basenu to dość kosztowny proces, który obejmuje oczyszczanie, pielęgnację i filtrację wody. Ponadto, aby basen skutecznie wykonywał swoje funkcje, konieczne jest, aby temperatura wody była zawsze komfortowa. W upalne letnie dni woda jest podgrzewana przez temperaturę otoczenia za pośrednictwem promieni słonecznych. W zapewnieniu takiego samego ogrzewania przy mniej ciepłej pogodzie pomoże pompa ciepła do basenu.

Główne cechy pomp ciepła do basenu 

Pompy ciepła do basenów są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla użytkownika. Pompa ciepła nie emituje żadnych nieprzyjemnych zapachów, ponieważ nie posiada produktów spalania. Nie ma potrzeby zakupu paliwa, ponieważ energia pobierana jest ze środowiska zewnętrznego, to jest powietrza. Żywotność pompy ciepła wynosi co najmniej 20 lat. 

Zalety pomp ciepła do podgrzewania wody w basenie są następujące:

  • automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury wody w basenie;
  • oszczędne zużycie energii, oszczędzanie kosztów do 80% w porównaniu z elektrycznym podgrzewaniem wody;
  • wydajna praca, zarówno w przypadku basenów prywatnych, jak i basenów SPA oraz parków wodnych;
  • ekologiczna czystość i bezpieczeństwo, bezpieczne czynniki chłodnicze, brak szkodliwych emisji i zanieczyszczenia środowiska;
  • łatwość montażu i możliwość dostosowania do dowolnego systemu grzewczego;
  • niezawodność i długa żywotność.

Specjaliści zalecają zmyć z siebie resztki chloru i innej chemii basenowej po pływaniu w basenie, a do tego celu będzie korzystny prysznic ogrodowy, który możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/prysznic-ogrodowy-i-basenowy.html.

Jaką pompę ciepła do basenu warto wybrać 

Jeśli podgrzewanie wody basenowej jest potrzebne okazjonalnie, to taką funkcję może zapewnić pompa ciepła, która odpowiada za ogrzewanie domu. Jeśli jednak z basenu korzysta duża liczba użytkowników, optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie sprzętu do autonomicznego podgrzewania wody. 

Aby poprawnie obliczyć wymaganą moc do podgrzewania, należy wziąć pod uwagę następujące parametry: 

  • rodzaj basenu (otwarty – na zewnątrz lub kryty – wewnątrz pomieszczenia); 
  • pojemność basenu; 
  • średnia temperatura zewnętrzna w okresie użytkowania; 
  • żądana temperatura wody (i różnica z temperaturą wody zasilającej). 

Najczęściej do podgrzewania wody do żądanej temperatury stosowane są pompy ciepła powietrze/woda. Taki sprzęt może być szybko i łatwo zamontowany, co zmniejsza jego koszt w porównaniu do innych rodzajów pomp. 

Każdy basen wymaga regularnego czyszczenia. W przypadku, gdy basen nie jest zbyt zanieczyszczony, wystarczy użycie zwykłych akcesoriów do czyszczenia, na przykład szczotki https://aquamonkey.pl/czyszczenie-basenu/rodzaj-akcesorium-do-czyszczenia/szczotka.html.

Zużywając kilkakrotnie mniej energii niż jakikolwiek inny rodzaj urządzenia do podgrzewania wody, pompa ciepła jest bez wątpienia najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które może być stosowane do basenów prywatnych, publicznych i SPA oraz parków wodnych. Istnieje wiele przykładów zastosowania pomp ciepła również do podgrzewania wody do celów technologicznych. Pompa ciepła do basenu może zapewnić imponujące oszczędności i lata niezawodnej wydajności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here